ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/07/28 09:26:00
سرویس صحن
باهنر: در بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها

کیفیت را فدای سرعت نمی‌کنیم

**یونس اسدی در طی تذکری نسبت به نحوه بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها خطاب به "محمدرضا باهنر" رییس جلسه گفت: تدبیری بیندیشید تا کیفیت فدای سرعت نشود.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده مردم مشکین شهر در تذکری آیین نامه‌ای با استناد به مواد 17، 21 و 23 گفت: در بیرون از مجلس این تلقی ایجاد شده که نمایندگان در روزهای اول و دوم بررسی لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها دقت و وقت بیشتری در تصویب مواد این لایحه داشته‌اند اما در روزهای پایانی بعلت ضیق وقت سریع از بررسی مواد می‌گذردند.

وی افزود: در این چند روزی که بررسی این لایحه در دستور کار مجلس قرار دارد فقط تاکنون توانستیم 2 ماده از آن را به تصویب برسانیم.

اسدی خطاب به باهنر که ریاست جلسه علنی امروز سه شنبه را برعهده داشت، اظهار داشت: به نظر می‌رسد که شما باید تدبیری بیندیشید بعلت اینکه به روزهای پایانی هفته نزدیک می‌شویم و هفته آینده نیز مجلس بعلت سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه تعطیل خواهد بود لذا با این طریقی که در روند بررسی وجود دارد ممکن است حتی به هفته آینده نیز بکشد بنابراین نهایی کردن این لایحه بطور فشرده قطعا به ضرر مردم خواهد شد.

باهنر نیز در پاسخ به وی گفت: در صحن علنی معمولا بحث‌ها و پیشنهاداتی رای می‌آورد که مشخص می‌شود که کمیسیون تخصصی علی رغم همه کار کارشناسی که انجام داده است و یا در جایی یک اشتباه فاحش را مرتکب شده که در جلسه علنی معمولا آن رفع و اصلاح می‌کند.

وی افزود: یا یک فضای عمومی در افکار عمومی وجود دارد که ممکن است کمیسیون غفلت کرده باشد. اگر پیشنهادی در صحن علنی رای نیاورد معنایش این نیست که نمایندگان توجهی ندارند.

باهنر تصریح کرد: پشتوانه این لایحه هم این است که یکسال در دولت بررسی شده و 7 ماه نیز بطور فشرده در کمیسیون ویژه مجلس مورد بررسی قرار گرفته است.

وی گفت: تقریبا نمایندگان همه کمیسیون‌ها در آن حضور داشته‌اند و صدها پیشنهاد در این کمیسیون ویژه مورد بررسی قرار گرفته‌اند. مساله عدم بی‌توجهی نمایندگان به برخی پیشنهادات به دلیل تسلط شان به بحث است.

باهنر ادامه داد: ما مساله کیفیت را فدای سرعت نخواهیم کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet