عید سعید غدیرخم
1388/07/28 13:10:00
سرویس کمیسیون ها

بیانیه کمیسیون امنیت ملی درباره حوادث اخیر

**کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مورد حوادث پس از انتخابات ریاست جمهوری بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در متن بیانیه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی آمده است: بدون تردید حوادث بعد از انتخابات ریاست‌ جمهوری یکی از آزمون‌های سخت الهی برای ملت و مسئولان جمهوری اسلامی ایران بود که در این امتحان برخی از خواص و مسئولان مردود شدند.

در این رویداد مهم تاریخ انقلاب اسلامی شناخت ملت ایران از افراد و جریان‌های سیاسی بیشتر شد و ادعای خلاف واقع برخی مبنی بر حمایت از نظام و ولایت فقیه بر ملت ما آشکارتر شد و واقعیت افرادی که سال‌ها از چشم مردم دور بودند خود را نشان داد و شرایطی ایجاد گردید که پالایش دیگر از نیروهای نظام که توان و ظرفیت ادامه این راه مقدس را نداشتند صورت گیرد و جمهوری اسلامی ایران یکبار دیگر با عنایت الهی برای سیر تکاملی خود بیمه گردد.

فرمایشات صریح،‌ روشنگر و راهبردی مقام معظم رهبری در دیدار رئیس‌ و نمایندگان مجلس خبرگان با ایشان برای همه شخصیت‌ها و جریانات سیاسی فصل‌الخطاب و اتمام حجت است آنجا که می‌فرمایند " در مقطع فعلی دشمن ما با یک جنگ روانی که جنگ نرم نامیده‌ می‌شود به مقابله با نظام اسلامی آمده و در این جنگ هدف اصلی دشمن تبدیل نقاط قوت و فرصت‌های نظام به نقاط ضعف و تهدیدات است. مخالفان نظام در جنگ نرم با استفاده از ابزارهای تبلیغاتی و ارتباطی، ایمان‌ها، معرفت‌ها، عزم‌ها و پایه‌ها و ارکان یک نظام و کشور را مورد تهاجم قرار می‌دهند که مقابله با آن نیازمند حضور هوشیارانه و آگاهانه و همراه با تدبیر در وسط میدان است که البته چنین حضوری کمک الهی را در پی خواهد داشت.

مخدوش کردن نشانه‌های امید و تبادل آن‌ها به نشانه‌های یاس و تردید و القای بن‌بست و سیاه نمایی در نهایت گرفتن پویایی جامعه یکی از خطوط مخالفان است. همه و بخصوص خواص باید مراقب باشند تا با اقدامات یا اظهارات خود تکمیل کننده طراحی و اهداف معارضان نظام نباشند. وقتی دشمن آشکارا و بدون پرده پوشی در بلواهای بعد از انتخابات حضور داشت چگونه می‌توان این حضور واضح را انکار کرد. بنابراین بصیرت بسیار مهم است زیرا وجود آن در افراد باعث تغییر خیلی از رفتارها خواهد شد. "

کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از روزهای نخست این رویدادهای تلخ با هدف کمک به ایجاد آرامش و بازگشت امنیت در جامعه دیدار با چهره‌های شاخص جریان‌های سیاسی و نامزدهای دهم ریاست ‌جمهوری را صورت داد و از همه برای گذراندن نقطه پایانی به این جریان و کمک به برقراری آرامش در جامعه استمداد کرد.

اصرار غیرمسئولانه برخی از سران این جریان انحرافی و کج‌راهه‌ای که متاسفانه همچون گرداب تعدادی از جوانان عزیز و فرزندان این ملت را به کام خود فرو برد، بر ادامه این انحراف در میان تشویق‌ها و تخریب‌های  آمریکا، انگلیس و سران ضد‌انقلاب شرایطی به وجود آورد که در دشمنان جمهوری اسلامی ایران امید کاذب در جهت تزلزل در یکپارچگی و انسجام ملت ایجاد کرد.

این سخن امام‌خمینی (ره) در حافظه ملت ایران جاودانه است که "اگر روزی دشمنان از کسی تعریف کردند در او شک کنید " نگاهی به مواضع دشمنان قسم خورده انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی و سردمداران نا آرامی‌ها و اغتشاشات اخیر آن هم با نام و عنوان و تحریک عناصر پلیدی مانند رجوی سرکرده منافقین و سلطنت‌طلبان این واقعیت را نشان می‌دهد که با این تعریف و تمجیدها باید به این افراد شک کرد و وقتی کج‌راهه را ادامه دادند باید با آنان برخورد جدی کرد.

مسئولیت پیگیرد سران اغتشاشات و تعیین تکلیف زندانیان با قوه قضائیه است و ما به عنوان هیئت رئیسه و روسای کمیته‌های سه گانه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از ریاست محترم قوه قضائیه می‌خواهیم که با انجام به هنگام مسئولیت سنگین خویش عدالت را عملی و از حق این ملت مظلوم دفاع کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet