ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/07/28 14:36:00
سرویس بین الملل
لاریجانی با دبیرکل اتحادیه بین‌المجالس:

جایگاه مجامع بین‌المللی به نگاه واقع‌بینانه آنها بستگی دارد

**رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: جایگاه مجامع بین‌المللی در جهان به اینکه تا چه اندازه نگاه واقع‌بینانه و منصفانه‌ای را در سطح جهانی مطرح می‌کنند، بستگی دارد.

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت از ژنو، "علی لاریجانی" در حاشیه یکصد و بیست و یکمین اجلاس اتحادیه بین‌المجالس جهانی با دبیر کل این اتحادیه دیدار و گفت و گو کرد.

لاریجانی در این دیدار تاکید کرد: مجامع بین‌المللی بر اساس تفکرات‌شان و اینکه تا چه اندازه نگاه واقع‌بینانه و منصفانه‌ای را در سطح جهانی مطرح می‌کنند، در دنیا جایگاه پیدا می‌کنند.

وی خطاب به دبیرکل اتحادیه بین‌المجالس با بیان اینکه من در جریان مشکلات شما هستم و گرایش‌های مختلفی که در اینجا فعالیت می‌کنند را به خوبی می‌شناسم، خاطرنشان کرد: اما اگر شما گرایش‌های خنثی داشته باشید، فعالیت‌هایتان بی‌فایده خواهد بود.

رییس مجلس شورای اسلامی به وضعیت اسفبار مردم افغانستان و غزه اشاره و تاکید کرد: اگر از مجامع بین‌المللی صدایی نشنویم، در اصل این مسائل و حوادث تغییری حاصل نمی‌شود.

لاریجانی در ادامه تبادل اطلاعات جهت یکسان‌سازی قوانین در برخی موارد مثل مبارزه با جرایم سازمان‌یافته را خواستار شد.

وی همچنین تصریح کرد: امروز دیگر با نظامی‌گری نمی‌توان با تروریسم مقابله کرد.

رییس هیات پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در اجلاس ژنو ضمن امیدواری کرد که برای امنیت و توسعه کشورها اقدامات خوبی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: در این زمینه اتحادیه بین‌المجالس می‌تواند مرکز پرتحرکی در دنیا باشد.

لاریجانی اظهار داشت: مجامع بین‌المللی مهم هستند به شرط آنکه بتوانند تحرکات مثبتی در دنیا داشته و واقع‌بینانه و منصفانه به مسائل بنگرند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet