خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1388/08/06 13:35:00
سرویس کمیسیون ها
هشدار کمیسیون امنیت ملی در برخورد جدی با تروریست‌ها

پاکستان به مسئولیت خود عمل کند

**کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به مقامات پاکستان نسبت به ضرورت برخورد جدی با تروریست‌هایی که در این کشور حضور دارند هشدار داد و بر استمرار مطالبه به حق ملت ایران و مسئولین از پاکستان تاکید کرد.

"علاء‌الدین بروجردی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به نشست فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی که صبح امروز برگزار شد خاطر نشان کرد: علی‌رغم این که این هفته، هفته تعطیلی مجلس برای سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه است، ولی باتوجه به اهمیت فاجعه‌ای که در سیستان و بلوچستان اتفاق افتاد ما به دنبال اعزام هیات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به استان و همراهی با وزیر کشور در سفر به پاکستان، نشست فوق‌العاده‌ای را برگزار کردیم.

وی افزود: در این جلسه که با حضور استاندار سیستان و بلوچستان و نماینده مقام معظم رهبری در این استان، مسئولین سپاه پاسداران و معاونان وزیر کشور برگزار شد، گزارشی از سفر وزیرکشور به پاکستان توسط معاون ایشان ارائه شد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی اظهار داشت: ضمن هشدار به مقامات پاکستان و ضرورت برخورد جدی با تروریست‌هایی که در پاکستان حضور دارند مقرر شد مطالبه به حق ملت ایران و مسئولین از پاکستان استمرار پیدا کند.

بروجردی گفت: باتوجه به این که ایران و پاکستان دو کشور همسایه و سیاست‌هر دو کشور داشتن رابطه خوب است، امیدواریم پاکستان به مسئولیت خود عمل کند.

نماینده بروجرد خاطر نشان کرد: همچنین کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی این انتظار را از مسئولین ذی‌ربط استان سیستان و بلوچستان و وزارت کشور و اطلاعات دارد که باتوجه به مصوبات موجود، ‌استان سیستان و بلوچستان از حضور اتباع‌ بیگانه به صورت غیرقانونی دراین استان زندگی می‌کنند در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاک‌سازی شود.

بروجردی گفت: حتماً شرایط اولیه حفظ امنیت و قوانین جمهوری اسلامی ایران می‌طلبد که ما اجازه ندهیم افراد بدون مجوز قانونی اقامت در داخل کشورمان زندگی کنند.

وی با تاکید بر ضرورت جلوگیری از حوادث تروریستی مشابه، ‌اظهار داشت: خوشبختانه یک اراده جدی در مسئولان امنیتی و نظامی ما به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در این استان مسئولیت را برعهده گرفته، وجود دارد و انشاء ا.. گام‌های جدی در این راستا برداشته می‌شود.

رییس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس یادآور شد: سیاست دولت محترم و برادران سپاه و مسئولین استان، تقویت جدی بنیه‌های اقتصادی سیستان و بلوچستان و استفاده از خود مردم این استان در حفظ امنیت است و این خطی است که سردار بزرگوار شهید شوشتری و محمد‌زاده دنبال می‌کردند که این خط در آینده هم استمرار پیدا خواهد کرد.

بروجردی افزود: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز قویاً ازاین سیاست حمایت می‌کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet