هدر اصلی
1388/08/10 16:50:00
سرویس بین الملل
دیدار سفیر لیبی با بروجردی

ایران و لیبی می توانند عامل وحدت جهان اسلام شوند

**سفیر لیبی در تهران پیش‌ازظهر امروز (یکشنبه) با حضور در مجلس شورای اسلامی با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و پیرامون راه‌های گسترش روابط دوجانبه به بحث و گفتگو پرداخت.

 به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، در این دیدار سعد مصطفی، سفیر لیبی با تاکید بر اهمیت حفظ و توسعه مناسبات دوجانبه ایران و لیبی برای کشورش، خواستار آغاز فصل نوینی در مناسبات فی‌مابین شد.

وی در ادامه، جمهوری اسلامی ایران را کشوری قدرتمند در منطقه و در جهان اسلام خواند و با اشاره به مشترکات مختلف فی‌مابین دو کشور بر ضرورت گسترش هرچه بیشتر روابط بین‌ دو کشور و تعمین مناسبات و همکاری‌های متقابل تاکید کرد.

سفیر لیبی با تاکید براهمیت و نقش به سزای مجالس در تقویت و گسترش همکاری‌ فی‌مابین، خواستار حمایت مجلس شورای اسلامی از گسترش روابط میان دو کشور در تمام زمینه‌های سیاسی،‌اقتصادی و فرهنگی شد.

سفیر لیبی در ادامه با بیان این که دو کشور دیدگاه‌های نزدیکی در بسیاری از مسائل بین‌المللی دارند، برلزوم استمرار همکاری‌های منطقه‌ای در جهت منافع دو کشور تاکید کرد و افزود: ایران و لیبی می‌توانند ایفاگر نقش سازنده‌ای در تحولات منطقه‌ای و رویدادهای معطوف به وحدت جهان اسلام باشند.

در ادامه این ملاقات، رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، به روند رو به گسترش مناسبات ایران و کشورهای آفریقایی به ویژه کشورهای مسلمان این قاره در سال‌های اخیر اشاره کرد و افزود: توسعه گسترش مناسبات همه جانبه با کشورهای آفریقایی از اولویت‌های سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران است.

 وی تصریح کرد: ظرفیت‌های فراوانی به ویژه در بخش‌های اقتصادی، صنعتی طرفین وجود دارد که باید از آنها در راستای منافع مشترک بهره برد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet