هدر اصلی
1388/08/11 08:59:00
سرویس کمیسیون ها
ترابی:

با حذف یارانه دارو سلامت در جامعه به خطر می‌افتاد

**عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دارو کالای تجملی و غیرضروری نیست که یارانه آن حذف شود.

"نصرالله ترابی" در گفتگو با خبرگزاری خانه ملت اظهار داشت: تداوم دادن یارانه دارو ضروری و باید همچنان ادامه یابد چرا که دارو برای علاج ناچاری است.

وی خاطرنشان کرد: بیماری مانند حوادث غیر مترقبه است که در اختیار و کنترل آدم نیست دولت همانطور که حوادث غیر مترقبه یاری دهنده است باید در وقوع بیماری‌ها هم یاری گر افراد جامعه باشد.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: زیربنای کاهش هزینه‌های درمان درآموزش مردم و پیشگیری نهفته است اگر این اقدامات صورت گیرد راه حل مناسبی در کاهش مخارج درمان خواهد داشت.

وی در خصوص برخی انتقاداتی که نسبت به مصرف دارو و درمان در کشور وجود دارد گفت: برخی معتقدند مصرف دارو در کشور چند برابر سایر کشورهاست، اما به این امر بی‌توجه هستند که دارو را پزشکان می‌نویسند و بیماران دخالتی در این خصوص ندارند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس خاطرنشان کرد: حذف یارانه دارو جامعه را با چالش بسیار جدی و وحشتناکی مواجه می‌کند.

ترابی تصریح کرد: اجرای حذف یارانه دارو موجب می‌شد تا میزان سلامت در جامعه به نحو چشمگیری به خطر افتد، به عبارت دیگر تمایل شخص به درمان کاهش می‌یافت و مردم با مرض و بیماری روزگار می‌گذراند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: آنچه مسلم است اینکه در جامعه سیر شدن اولویت افراد است نه درمان با حذف یارانه موضوع سلامت به خطر می‌افتاد.

ترابی در پایان وجود یارانه دارو، بهداشت درمان را به سود مردم و لازم برای جامعه دانست.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet