ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/08/11 10:18:00
سرویس سیاسی
حاجی بابایی:

معاونت پارلمانی میرتاج‌الدینی مستلزم موافقت مجلس است

**انتخاب و معرفی یک نماینده به عنوان معاون پارلمانی رییس جمهور، مستلزم ارائه درخواست استعفا از سوی وی و موافقت مجلس با این استعفا است.

"حمید رضا حاجی‌بابایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با اشاره به انتشار خبری مبنی بر معرفی "سیدمحمدرضا میرتاج‌الدینی" نماینده تبریز به عنوان معاون پارلمانی رییس جمهور اظهار داشت: انتخاب و معرفی یک نماینده به عنوان معاون پارلمانی رییس جمهور، مستلزم ارائه درخواست استعفا از سوی وی و موافقت مجلس با این استعفا است.

وی خاطر نشان کرد: براساس مواد 94،93،92 آیین‌نامه داخلی مجلس، پذیرش استعفا هر نماینده موکول به تصویب مجلس است و نماینده تقاضای استعفا از نمایندگی خود را به رییس مجلس می‌نویسد و رییس مجلس آن را در اولین جلسه‌علنی و بدون قرائت متن، اعلام و در دستور کار هفته بعد می‌گذارد.

نماینده همدان گفت: بررسی تقاضای استعفا بدین ترتیب خواهد بود  که ابتدا تقاضای استعفا قرائت شده و سپس شخص متقاضی استعفا یا نماینده دیگری به تعیین او تقاضای دفاع خواهد نمود.

حاجی‌بابایی یادآور شد: مدت قرائت تقاضای استعفا و توضیح نماینده متقاضی استعفا حداکثر نیم ساعت است و مخالف یا مخالفین نیز حداکثر نیم ساعت می‌توانند صحبت کنند و پس از آن رای‌گیری به عمل می‌آید.

وی تصریح کرد: هنوز تقاضای استعفائی از سوی آقای میرتاج‌الدینی به هیات رییسه ارائه نشده است اما اگر این استعفا تقدیم شود و مجلس نیز با آن موافقت کند، آن زمان است که رییس جمهور می‌تواند حکم ایشان به عنوان معاون پارلمانی ابلاغ کند.

عضو هیات رییسه مجلس یادآور شد: میرتاج‌الدینی برای معاونت پارلمانی رییس جمهور شرایطی مشابه با "سیداحمد موسوی" دارد که از عضویت در هیات رییسه مجلس هفتم به عنوان معاون پارلمانی دولت نهم معرفی شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet