شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

یک فوریت طرح ممنوعیت ساخت ادواتی که در دعوا کاربرد دارند تصویب شد

سرویس صحن
نمایندگان مجلس یک فوریت طرح ممنوعیت ساخت ادواتی که در درگیری‌ها کاربرد دارند را تصویب کردند.
یکشنبه 6 خرداد 1386 ساعت 07:06

به گزارش خبرنگار خانه ملت، در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه، یک فوریت طرح ممنوعیت ساخت ادواتی که در درگیری‌ها کاربرد دارند مطرح شد که با 140 رای موافق به تصویب رسید.

عزت الله یوسفیان در دفاع از یک فوریت این طرح گفت: ما در قانون قبلی، مقرراتی در مورد افرادی که امنیت اجتماعی را به خطر می‌اندازند ولی جرمی از آنها سرنمی‌زند، داشتیم و کمیسیون در فرمانداری‌ها تشکیل می‌شد که این افراد شرور را شناسایی و تبعید می‌کرد. اما در قانون جدید آورده شده است که هیچ کس را نمی‌توان بدون حکم دادگاه تبعید کرد.

وی افزود: در حال حاضر نیروی انتظامی در بخش امنیت اجتماعی اقداماتی انجام داده است اما متاسفانه پس از دستگیری این اراذل و اوباش چون نفس اراذل و اوباش بودن وصف کیفری ندارد، این افراد آزاد می‌شوند. بنابراین باید یکسری تمهیدات برای جلوگیری از این رفتارها اندیشیده شود.

یوسفیان با طرح این سوال که اصولا چرا باید آلات و ادواتی که صرفا برای زدن کاربرد دارند مثل قمه و پنجه بوکس ساخته شوند؟ تصریح کرد: نیروی انتظامی می‌تواند به کسانی که واقعا به این آلات احتیاج دارند مثل کشاورزان یا باغداران مجوز بدهد.

وی متذکر شد: بیشتر قتل‌هایی که با چاقو اتفاق می‌افتد بسیار بدتر از قتل‌های با اسلحه است چون صدمه‌ای که با چاقو به بدن وارد می‌شود را کمتر می‌توان درمان کرد اما احتمال بهبود در اقدام به قتل‌هایی که با اسلحه صورت گرفته است بیشتر است.

لازم به ذکر است یک فوریت این طرح با 140 رای موافق به تصویب رسید.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000