ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/08/12 11:03:00
سرویس صحن
برای واریز منابع حاصل از اجرای لایحه

حساب هدفمند سازی یارانه‌ها افتتاح می‌شود

**با تصویب مجلس دولت مکلف شد تمام منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها را به حساب خاصی به نام هدفمند سازی یارانه‌ها نزد خزانه‌داری کل واریز کند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نمایندگان مجلس در ادامه بررسی جزئیات لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها با تصویب ماده 13 دولت را مکلف کردند تمام منابع حاصل از اجرای این قانون را به حساب خاصی به نام هدفمند سازی یارانه‌ها نزد خزانه‌داری کل واریز کند.

براساس صد در صد وجوه واریزی در قالب قوانین بودجه سنواتی برای موارد پیش‌بینی شده در مواد (8)و (9) و (12) مبنی بر چگونگی توزیع یارانه‌ها اختصاص خواهد یافت.

همچنین براساس این مصوبه دولت مکلف است اعتبارات منابع و مصارف موضوع مواد مذکور را در 4 ردیف مستقل در لایحه بودجه سنواتی درج کند.

کمک‌های نقدی و غیرنقدی ناشی از اجرای این قانون با اشخاص حقیقی و حقوقی از پرداخت مالیات بردرآمد موضوع قانون مالیات‌های مستقیم مصوب اسفند ماه 66 و اصلاحیه‌های بعدی آن معاف است.

همچنین دولت مکلف است گزارشی تفصیلی این ماده را هر شش‌ماه به دیوان محاسبات کشور و مجلس ارائه نماید.

براساس این مصوبه تنخواه مورد نیاز اجراء این قانون در تنخواه بودجه سنواتی منظور و از محل منابع حاصل از اجراء این قانون در طول سال مستهلک می‌شود.

جابه‌جایی اعتبارات موضوع این قانون در مواد 8و9و12 حداکثر ده واحد درصد در بودجه سنواتی مجازات به طوری که کل وجوه حاصل در موارد پیش‌بینی شده در این قانون مصرف شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet