ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/08/12 19:11:00
سرویس اقتصادی
با این وضع در آینده مشکل خواهیم داشت

فلاحت پیشه: تقاضای استرداد لایحه دغدغه آفرین بود

**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: تقاضای امروز احمدی نژاد دغدغه ای جدی برای نمایندگان ایجاد کرد.

حشمت الله فلاحت پیشه در گفتگو با خبرنگار خانه ملت در خصوص تقاضای استرداد لایحه هدفمند کردن یارانه ها از سوی دولت، اظهارداشت: مجلس شورای اسلامی با دیده اغماض این لایحه را بررسی کرد و تلاش کرد هم فشار کمتری به مردم تحمیل شود و هم نظر دولت تامین گردد.

وی افزود: به این ترتیب تا ماده 13 لایحه، کارها خوب پیش رفت اما دولت در این ماده تشکیل یک صندوق غیر دولتی را پیش بینی کرده بود که از 10 تا 40 هزار میلیارد تومان پول وارد آن می شود اما در قالب بودجه سنواتی دیده نمی شود.

نماینده اسلام آباد غرب تاکید کرد: در واقع در این ماده، دولت انتظاری فراتر ازقانون اساسی ازمجلس دارد وبه همین دلیل نمایندگان مجلس نیز در جلسه علنی امروز، تشکیل صندوق هدفمند کردن یارانه ها را با بیش از 170 رای، خلاف قانون اساسی دانستند.  

فلاحت پیشه گفت: تقاضای استرداد این لایحه از سوی رئیس جمهور یک دغدغه جدی را در مرحله قانونگذاری و اجرا ایجاد کرد؛ چرا که سه قوه باید به صورت تفاهمی و همدلی این قانون مهم و اساسی را اجرا کنند؛ حال اگر اختلافات در مرحله قانونگذاری به این حد باشد و به مرحله اجرا نیز کشیده شود قطعا در آینده با مشکلات جدی مواجه خواهیم شد.

عضو شورای مرکزی فراکسیون اصولگرایان با تاکید براینکه باید تلاش کنیم تا کار به استرداد لایحه نکشد، اظهارداشت: باید نهایت تفاهم برای حل اختلاف نظرات بین مجلس و دولت صورت بگیرد و راه حلی در چهارچوب قانون اساسی برای این منظور در پیش گرفته شود.

وی افزود: اگر کار به استرداد لایحه کشیده شود، مردم باید به مجلس حق بدهند که با استرداد لایحه موافقت کند چون رئیس جمهور امروز رسما اعلام کرد که اگر انچه ما می خواهیم در ماده 13 تصویب نشود ، دولت نمی تواند قانون را اجرا کند.

فلاحت پیشه گفت: در واقع رئیس جمهور در جلسه علنی امروز اعلام کرد که دولت برای اجرای هدفمند کردن یارانه ها اختیارات فراقانونی می خواهد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet