شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی:

دیدارلاریجانی با حسنی مبارک تصمیم نظام بوده است

سرویس بین الملل
**عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد:دیدار با مقامات عالی رتبه از جمله حسنی مبارک رئیس جمهور مصر تصمیم نظام جمهوری اسلامی بوده است.
چهارشنبه 2 دی 1388 ساعت 16:58

"حشمت ا... فلاحت پیشه نماینده اسلام آباد غرب در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در پاسخ به انتقاد برخی تشکلهای دانشجویی مینی بر دیدار رئیس مجلس با حسنی مبارک اظهار داشت: دیدار و مذکراتی از این دست همیشه با هماهنگی بابالاترین مقام کشور انجام می شود لذا می توان گفت دیدار با مقامات عالی رتبه مصر از جمله حسنی مبارک رئیس جمهور مصر تصمیم نظام جمهوری ا سلامی بوده است.

وی افزود: دیدار لاریجانی با حسنی مبارک نشاندهنده اینست که طرف مصری هم جایگاه برجسته ای را برای هیات ایرانی قائل شده و بلا فاصله دیداری در سطح سران را ترتیب داده و همین مسئله نشاندهنده اینست که دیدار با مقامات مصری از منظر ضعف نبوده است.

عضو کمیسون امنیت ملی و سیاست خارجی تاکید کرد: پارلمان ها محدودیت دولتها در مناسبت بین المللی را ندارند لذا سفر رئیس مجلس در راس یک هیات پارلمانی به مصر برای شرکت در کمیته بازنگری و اصلاح اساسنامه اتحادیه بین المجالس اسلامی می تواند نقش تعیین کننده ای در این راستا داشته باشد.

وی افزود: پارلمانها در شرایط تنش بین کشور ها نقش روشنگر را ایفا می کنند و با توجه به ظرفیت های خاصی که دارند می تواننداز این ظرفیت ها برای تنش زدایی استفاده کنند.

وی نقش مجلس شورای اسلامی را در بین اعضای اتحادیه بین المجالس اسلامی برجسته عنوان کردو افزود همین وی‍ژگی باعث شده تا در پارلمان مصر تمایلات قوی برای گسترش روابط ایران و مصر ابراز شود.

فلاحت پیشه خاطر نشان کرد:  سفر رئیس مجلس شورای اسلامی و دیدار با مقامات عالی رتبه مصری با توجه به رکود نسبی که بر روابط ایران و مصر حاکم است می تواند نقش تعیین کننده ای در تعدیل تنش بین دو کشور و شکل گیری یک رابطه گسترده داشته باشد.

وی گفت: از زمانی که ایران و مصر روابط خود را قطع کردند به دلائل سیاسی هنوز روابط بین دو کشور شکل نگرفته است طرح خاور میانه بزرگ بود که از سوی جورج بوش در سال 2004 ارائه شد یکی از دلائل این امر است که باعث شد تا  مشخصا دور جدید تنش ها متاثر از یک عامل خارجی  شکل بگیرد.

وی افزود: در این طرح امریکائیها توسعه یافتگی برای دنیای عرب را بر جدا سازی از ایران و توجه به نقش محوری اسرائیل را به کشورهای عربی پیشنهاد دادند.

نماینده اسلام آباد غرب گفت :بخشی از اختلافات ایران و مصر طبیعی است اما آنچه مسلم است اینست که عوامل بیرونی هم می تواند باعث تشدید این اختلافات شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000