انتخابات ریاست جمهوری
1388/10/03 13:09:00
سرویس فرهنگی

کریمی: دوره راهنمایی از مقاطع تحصیلی حذف نمی شود

**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی انتشار خبر حذف دوره راهنمایی از مقاطع تحصیلی را نادرست خواند.

"علی کریمی فیروز جایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه تغییرات اساسی در نظام آموزشی کشور صورت نمی‌گیرد، گفت: آنچه مد نظر شورای عالی آموزش و پرورش است و در دو جلسه نیز در کمیسیون آموزش و تحقیقات مورد بحث و بررسی قرار گرفت، حذف دوره پیش دانشگاهی و اضافه شدن دوره پیش دبستانی به دوره ابتدایی است.

نماینده بابل ادامه داد: در این تغییر قرار نیست دوره راهنمایی حذف شود و دوره ابتدایی به جای 5 سال، 6 ساله خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون این اطلاع رسانی بصورت اشتباه صورت گرفته است، گفت: خبر حذف دوره راهنمایی اشتباه بود در حالی که برای این دوره کارکردهایی مترتب است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به تناسب تغییر نظام آموزشی با شرایط آموزش در کشور اظهار داشت: درباره این تصمیم باید با کار کارشناسی و بدور از هرگونه شتاب زدگی عمل شود ولی به بهانه اینکه آموزش و پرورش با یکسری از مشکلات روبروست نباید از مسایل اصلی غفلت کنیم.

وی افزود: ساختار و نظام آموزش و پرورش جز مسایل اصلی قانون اساسی است و در کنار آن نیز موضوع مهمتری چون محتوا و مسایل نرم ‌افزاری آموزش و پرورش مطرح است و البته این نکات اصلی و مهم است که آقای حاجی بابایی به درستی دراین باره تصمیم‌گیری کرده و به خوبی در حال پیشروی است.

کریمی خاطرنشان کرد: اما همه این تصمیمات نیازمند به مشورت صاحبنظران درون و بیرون آموزش و پرورش است. کما اینکه شورای عالی آموزش و پرورش خود مرجع تصمیم‌گیری در این رابطه نیست بلکه باید به مجلس شورای اسلامی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی این پیشنهاد را مطرح کند.

وی افزود: تصمیم‌گیری در این رابطه باید با طمانینه و تدبیر و کار کارشناسی بدور ار هرگونه شتاب زدگی صورت گیرد.

نماینده بابل در خصوص پیش زمینه‌های این اقدام خاطرنشان کرد: بعد از دستور مقام معظم رهبری در خصوص انجام تحول بنیادین در وزارت آموزش و پرورش یکسری مطالعاتی انجام شد و اقداماتی صورت گرفته پشتوانه تحقیقات قبلی دارد.

وی با اشاره به آغاز تغییر ساختار در معاونت‌های آموزش و پرورش گفت: همانگونه که در دوره‌های وزرای قبلی آموزش و پرورش ادغام‌هایی که در معاونت‌های این وزارتخانه صورت گرفت یکسری آسیب‌هایی را در پی داشت در حال حاضر نیز اگر بخواهیم شتاب زده به اینگونه ادغام‌ها دست بزنیم قطعا آسیب‌ها و هزینه‌هایی در بر خواهد داشت.

کریمی فیروز جایی گفت: لذا چون سال تحصیلی آغاز شده است باید هرگونه اقدام عملیاتی را به زمان تابستان و یا سال تحصیلی آینده موکول کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet