هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

کریمی: دوره راهنمایی از مقاطع تحصیلی حذف نمی شود

سرویس فرهنگی
**عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی انتشار خبر حذف دوره راهنمایی از مقاطع تحصیلی را نادرست خواند.
پنج‌شنبه 3 دی 1388 ساعت 13:09

"علی کریمی فیروز جایی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با بیان اینکه تغییرات اساسی در نظام آموزشی کشور صورت نمی‌گیرد، گفت: آنچه مد نظر شورای عالی آموزش و پرورش است و در دو جلسه نیز در کمیسیون آموزش و تحقیقات مورد بحث و بررسی قرار گرفت، حذف دوره پیش دانشگاهی و اضافه شدن دوره پیش دبستانی به دوره ابتدایی است.

نماینده بابل ادامه داد: در این تغییر قرار نیست دوره راهنمایی حذف شود و دوره ابتدایی به جای 5 سال، 6 ساله خواهد شد.

وی با بیان اینکه تاکنون این اطلاع رسانی بصورت اشتباه صورت گرفته است، گفت: خبر حذف دوره راهنمایی اشتباه بود در حالی که برای این دوره کارکردهایی مترتب است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به تناسب تغییر نظام آموزشی با شرایط آموزش در کشور اظهار داشت: درباره این تصمیم باید با کار کارشناسی و بدور از هرگونه شتاب زدگی عمل شود ولی به بهانه اینکه آموزش و پرورش با یکسری از مشکلات روبروست نباید از مسایل اصلی غفلت کنیم.

وی افزود: ساختار و نظام آموزش و پرورش جز مسایل اصلی قانون اساسی است و در کنار آن نیز موضوع مهمتری چون محتوا و مسایل نرم ‌افزاری آموزش و پرورش مطرح است و البته این نکات اصلی و مهم است که آقای حاجی بابایی به درستی دراین باره تصمیم‌گیری کرده و به خوبی در حال پیشروی است.

کریمی خاطرنشان کرد: اما همه این تصمیمات نیازمند به مشورت صاحبنظران درون و بیرون آموزش و پرورش است. کما اینکه شورای عالی آموزش و پرورش خود مرجع تصمیم‌گیری در این رابطه نیست بلکه باید به مجلس شورای اسلامی و یا شورای عالی انقلاب فرهنگی این پیشنهاد را مطرح کند.

وی افزود: تصمیم‌گیری در این رابطه باید با طمانینه و تدبیر و کار کارشناسی بدور ار هرگونه شتاب زدگی صورت گیرد.

نماینده بابل در خصوص پیش زمینه‌های این اقدام خاطرنشان کرد: بعد از دستور مقام معظم رهبری در خصوص انجام تحول بنیادین در وزارت آموزش و پرورش یکسری مطالعاتی انجام شد و اقداماتی صورت گرفته پشتوانه تحقیقات قبلی دارد.

وی با اشاره به آغاز تغییر ساختار در معاونت‌های آموزش و پرورش گفت: همانگونه که در دوره‌های وزرای قبلی آموزش و پرورش ادغام‌هایی که در معاونت‌های این وزارتخانه صورت گرفت یکسری آسیب‌هایی را در پی داشت در حال حاضر نیز اگر بخواهیم شتاب زده به اینگونه ادغام‌ها دست بزنیم قطعا آسیب‌ها و هزینه‌هایی در بر خواهد داشت.

کریمی فیروز جایی گفت: لذا چون سال تحصیلی آغاز شده است باید هرگونه اقدام عملیاتی را به زمان تابستان و یا سال تحصیلی آینده موکول کنیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000