آغاز هفته وحدت
1388/10/07 09:28:00
سرویس صحن

طرح خدمات‌رسانی به ایثارگران در دستورکار این هفته مجلس

**بررسی طرح یک‌فوریتی خدمات‌رسانی به ایثارگران در دستورکار این هفته نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی قرار دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مجلس در روزهای سه‌شنبه و چهار‌‌شنبه هفته جاری هشتم و نهم آذرماه جلسه علنی خواهد داشت.

بنابراین گزارش، نمایندگان در این هفته گزارش کمیسیون عمران درمورد ایرادهای شورای نگهبان به لایحه اصلاح ماده (19) قانون نوسازی و عمران شهری مصوب 1347 را بررسی می‌کنند.

همچنین در این هفته دو گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد لوایح موافقتنامه‌های "همکاری‌های امنیتی میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت پادشاهی بحرین" و "همکاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری افغانستان در عرصه مبارزه با مواد مخدر، جرائم سازمان‌یافته و تروریزم" مورد بررسی نمایندگان قرار خواهد گرفت.

گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مورد لایحه موافقتنامه همکاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عربی سوریه در زمینه حفظ نباتات و گزارش شوردوم کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه اساسنامه هیات رسیدگی به شکایات قانون برگزاری مناقصات از دیگر دستورکارهای جلسات علنی این هفته مجلس می‌باشد.

3 گزارش کمیسیون قضایی و حقوقی درمورد 4 لایحه موافقتنامه "همکاری قضایی"، "استرداد مجرمان" و "انتقال محکومان به حبس" بین دولت جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان و همچنین دو گزارش این کمیسیون در مورد لوایح موافقتنامه‌های "انتقال محکومان به حبس" و "استرداد مجرمین" بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت قطر نیز از جمله مواردی است که در این هفته در دستورکار مجلس می‌باشد.

مجلس در این هفته همچنین در مورد تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس مبنی بر رسیدگی به لایحه آیین‌دادرسی کیفری طبق اصل (85) قانون اساسی که در جلسه علنی مورخ  17/8/1388  اعلام گردید، تصمیم می‌گیرد.           

بررسی گزارش کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات درمورد طرح اصلاح بند (7) ماده واحده قانون بودجه سال 1388 کل کشور، گزارش شور دوم کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور درمورد لایحه مستثنی شدن شهرداری‌های کشور در واگذاری قسمتی از پارک‌ها و میادین و اموال عمومی اعم از عرصه و اعیان از شمول قوانین مربوط به مالک و مستأجر، گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد طرح تقویت مرزبانی جمهوری اسلامی ایران، گزارش شوردوم کمیسیون عمران درمورد لایحه اصلاح ماده (100) قانون شهرداری مصوب 1334، گزارش کمیسیون فرهنگی درمورد لایحه موافقتنامه همکاری‌های گردشگری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری لبنان،  گزارش کمیسیون عمران درمورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل آمادگی، مقابله و همکاری در برابر سوانح آلودگی ناشی از مواد خطرناک و سمی مصوب 2000 میلادی (برابر با 1379 هجری شمسی) و گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد لایحه چگونگی اعتراض کارکنان مشمول قوانین استخدامی نیروهای مسلح نسبت به آرای صادره از هیئت‌های رسیدگی به تخلفات انضباطی از دیگر دستورکارهای این هفته نمایندگان در صحن علنی می‌باشد.

نمایندگان در این هفته همچنین در مورد 4 گزارش کمیسیون عمران درمورد لوایح الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به "کنوانسیون بین‌المللی کنترل و مدیریت آب توازن و رسوبات کشتی‌ها"،  "کنوانسیون بازنگری‌کننده کنوانسیون مدارک شناسایی دریانوردان"، "کنوانسیون بین‌المللی نایروبی درباره انتقال لاشه کشتی‌ها" و "کنوانسیون بین‌المللی در باره مسوولیت مدنی برای خسارت آلودگی نفت سوخت کشتی" و همچنین گزارش این کمیسیون در مورد "اصلاح قانون عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در برخی از سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی" تصمیم گیری می‌کنند.

گزارش کمیسیون اجتماعی درمورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به مقاوله‌نامه کار دریائی مصوب سازمان بین‌المللی کار نیزدر دستور کار جلسات علنی هفته جاری مجلس می‌باشد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز در این هفته برای پاسخگویی به سؤال "بهمن محمدیاری" نماینده تالش، رضوان‌شهر و ماسال در صحن علنی مجلس حضور می‌یابد.

نمایندگان مجلس در هفته جاری همچنین یک نفر از اعضای کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی و یک نفر از اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی را در اجرای ماده  3 قانون  ایمنی زیستی جمهوری اسلامی ایران به عنوان ناظر در شورای ملی ایمنی زیستی برمی‌گزینند.

بررسی طرح یک ‌فوریتی خدمات‌رسانی به ایثارگران نیز در دستورکار این هفته نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی قرار دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet