انتخابات ریاست جمهوری
1388/10/08 08:51:00
سرویس صحن
لاریجانی:

معنویت ایران امروز از مکتب عاشوراست

**رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این امر اختصاص به مکتب عاشورا دارد که هر سال موجی از شوریدگی و شیدایی حسینی در قلوب مومنین ایجاد می‌کند و رشته‌ای است که همه لحظات سالانه آدمی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد تا به سعادت برسند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در نطق پیش از دستور جلسه علنی روز سه شنبه گفت: روزهای اخیر در دهه اول ماه محرم برای مردم فهیم و متدین کشور حاوی دو درس بود.

وی افزود: درس نخست نشان دادن درس دینداری، غیرت، حریت و همبستگی معنوی در مدرسه سیدالشهدا امام حسین (ع) بود. بطوری که همه اقوام و اصناف ایرانی با قلبی حزین حماسه سالار شهیدان را در قلمرو ایران اسلامی و حوزه تفکر اسلامی به تصویر کشیدند.

لاریجانی تصریح کرد: در اینجا سلایق مختلف اجتماعی و سیاسی در امواج یکرنگی معنویت عاشورایی طوفانی از قدرت انقلابی کیش اهل بیت و انقلاب رهایی بخش اسلامی را به پا نمودند که در عصر از خود بیگانگی مدرنیته غیر قابل تصور بود چرا که دنیازدگی عصر حاضر تربیتی را برای انسانها مهیا نموده است که فرسنگ‌ها از چنین عواطفی فاصله پیدا کرده است. انسان هرچه بیشتر در فردیت فرو رفته و سنت‌های جمع‌گرای معنوی دور گشته است.

رئیس مجلس ادامه داد: این امر اختصاص به مکتب عاشورا دارد که هر سال موجی از شوریدگی و شیدایی حسینی در قلوب مومنین ایجاد می‌کند و رشته‌ای است که همه لحظات سالانه آدمی را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد تا به سعادت برسند.

وی گفت: درس دوم که تامل برانگیز شد گستاخی عده‌ای چه در مراسم تشیع مرحوم آیت‌الله منتظری در شهر مقدس قم و چه در روز عاشورا در تهران به ساحت مقدس ماه محرم و عاشورای حسینی بود.

لاریجانی ادامه داد: صورت ظاهر موضوع را به ادامه بحث و جدل‌های انتخابات اخیر مربوط ساخته‌اند اما این یک صورت فریبکارانه بیش نیست.

ادامه دارد

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet