ولادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)
1388/10/08 14:05:00
سرویس صحن
آرین منش در نطق میان دستور:

‌ عبرت‌های عاشورا از درس‌های عاشورا مهمتر است

**نماینده مشهد اظهار داشت:‌ محور قرار دادن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب همراه با برخورد قاطعانه و قانونی با هنجارشکنان و اوباش می‌تواند راه برون رفت از شرایط کنونی و تداوم انقلاب اسلامی و راه پر ثمر حضرت امام(ره) باشد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت ، جواد آرین منش نماینده مشهد در نطق میان دستور خود در روز سه شنبه با اشاره به قیام امام حسین(ع) و نهضت عاشورای حسینی با بیان اینکه  قیام امام حسین(ع) و نهضت عاشورا یکی از نقاط عطف در تاریخ پربار اسلام و مهمترین عامل در گسترش مکتب تشیع است، گفت:‌ اکثر جریان‌های بزرگ تاریخ متأثر از نهضت عاشورا بوده و عاشورا همواره نماد آزاد اندیشی، ولایتمداری، آزادگی و از جان گذشتگی در راه هدف بوده است.

وی افزود:‌ انقلاب اسلامی ایران با بهره‌گیری از نهضت عاشورای حسینی به پیروزی رسید و ما برای مبارزه با استکبار جهانی و عوامل فتنه داخلی نیازمند درک پیام عاشورا هستیم تا بتوانیم حسینیان راستین را از یاحسین‌گویان دروغین باز شناسیم.
آرمین منش با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری گفت: عبرت‌های عاشورا از درس‌های عاشورا مهمتر است و  جا دارد ملت اسلام فکر کنند چرا 50 سال پس از وفات پیامبر اکرم(ص) کار کشور اسلامی به جایی رسید که مردم مسلمان از وزیرشان، امیرشان، سردارشان، عالمشان، قاضی، امیر و حاکمشان در کوفه و کربلا جمع شدند و جگرگوشه پیامبر‌(ص) را به خاک و خون کشیدند.
نماینده مشهد خاطر نشان کرد: ‌رهبر معظم انقلاب در تبیین عوامل بروز این فاجعه به نقش خواص و نخبگان اشاره می‌کنند و می‌فرمایند، ببینید از هر طرف حرکت می‌کنیم به خواص می‌رسیم، تصمیم‌گیری خواص در وقت لازم، تشخیص خواص در وقت لازم، گذشت خواص از دنیا در لحظه لازم، اقدام خواص برای خدا در لحظه لازم، این‌هاست که تاریخ و ارزش‌ها را نجات می‌دهد و حفظ می‌کند.
آرین منش اظهار داشت: امروز دشمنان انقلاب تمام تلاش خویش را مصروف غبارآلود نمودن فضای سیاسی کشور کرده‌اند و اسلام عملی را در برابر اسلام اصیل و انقلابی مطرح می‌کنند.
وی افزود:‌ نخبگان و خواص در معرض یک آزمون سخت و تاریخی قرار گرفته‌اند، همه ما نمایندگان مردم، مسئولان دولتی و غیر دولتی، احزاب سیاسی و همه کسانی که دل در گرو انقلاب، نظام و ولایت فقیه دارند باید بیندیشند که کدام رفتار یا سخن ما، کدام حرکت یا سکوت ما باعث این بوده است که شورانگیزترین روز تاریخ یعنی روز حماسه عاشورا هتاکان و حرمت‌شکنان به خود جرأت و جسارت می‌دهند، از تمامی مرزهای اخلاقی و اعتقادی عبور کنند و ارکان و اصول انقلاب اسلامی را هدف قرار دهند.
نماینده مشهد خاطر نشان کرد:‌ به نظر می‌رسد مجموعه اقداماتی از قبیل شناخت علل و عوامل بروز این حوادث، ریشه‌یابی و تحلیل دقیق آن همراه با تبیین مستدل شرایط سیاسی، انسجام و وحدت نیروهای خودی و محور قرار دادن رهنمودهای رهبر معظم انقلاب  همراه با برخورد قاطعانه و قانونی با هنجارشکنان و اوباش می‌تواند راه برون رفت از شرایط کنونی و تداوم انقلاب اسلامی و راه پر ثمر حضرت امام(ره) باشد.
نماینده مشهد در ادامه نطق خود با اشاره  به مشکلات حوزه انتخاباتی با بیان اینکه در روز عاشورا مشهد مقدس میزبان 3 میلیون زائر بود، گفت: ‌مشهد مقدس سالانه پذیرای 20 میلیون زائر است، اما زیرساخت‌های این شهر به تناسب این مسئولیت خطیر برای خدمت‌رسانی به زائران امام رضا(ع) مناسب نیست و کمبود امکانات در این شهر وجود دارد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet