انتخابات ریاست جمهوری
1388/10/08 14:04:00
سرویس صحن
در نطق نوروزی مطرح شد

اهانت به عقاید اصیل ملت جایز نیست

**نماینده مردم رباط کریم اظهار داشت: تاسف‌بار است که شخصی با سابقه انقلابی و جزو معتقدان به مکتب امام حسین(ع) در برابر اقدامات غیرشرعی، غیراخلاقی و غیرقانونی این عده، اعلان موضع نمی‌کند.

به گزارش خبر نگار خانه ملت  حسن نوروزی نماینده رباط کریم در نطق میان دستور خود خطاب به هموطنان  گفت: در روز عاشورا در حالی که دانشجویان دانشگاه تهران و مردم عزیز با آنکه احتمال وقوع درگیری را می‌دادند صرفا بر اساس فرمایش رهبرشان که از آنها آرامش طلب کرد به عزاداری مشغول بودند، شنیدند عده‌ای خیابان‌ها را ناآرام کرده‌اند با اعلام حرام بودن هرگونه درگیری و فقط برای شعار دادن و اعلام موضع به صورت آرام به خیابان‌ها آمدند.

نماینده رباط کریم اظهار داشت: پیرمردانی با پشت خمیده، لباس سیاه عزاداری و پیشانی خونی در حمایت از رهبر به محل سنگ‌پرانی اغتشاشگران حرکت کردند، ولی آن طرف عده‌ای با لباس‌ها و چهره‌ای نامناسب در روز عاشورای حسینی با دست داشتن عکس آیت‌الله منتظری شعار داده و آتش زدن و خسارت اموال عمومی از قبیل بانک‌ها و کیوسک‌های تلفن و نرده‌های خیابان اغتشاش کردند.

وی افزود:‌ از آن تاسف‌بارتر آن است که شخصی با سابقه انقلابی و جزو معتقدان به مکتب امام حسین(ع) در برابر اقدامات غیرشرعی، غیراخلاقی و غیرقانونی این عده، اعلان موضع نمی‌کند بلکه در سایت رسمی خود، خود را رهبر این جریان می‌داند.

نوروزی با اعلام انزجار ازرهبران جریان اخیر گفت: خود را از گیرودار اطرافیان نجات داده و به میان مردم بیایند و ببینند که در جامعه چه خبر است و ببینند چه میزان هوادار و با چه انگیزه‌هایی و اعتقادات دینی و با چه رفتارهایی برای شما باقی مانده‌است. به صراحت اعلام می‌دارم امروز مردم آرامش سیاسی می‌خواهند چرا که مردم نمی‌توانند شعار اعتقاد به امام را بشنوند اما رفتار متناقض با آن در عملکرد برخی‌ها ببینند و مردمی که همه چیز خود را فدای امام حسین (ع) می‌کنند نمی‌توانند عاشورای امام حسین (ع) را مورد سوء استفاده عده‌ای که رفتارشان روشن است، ببینند.

نوروزی اظهار داشت: آنها باید بدانند که پس از ماجرای روز قدس و عده‌کشی‌های خیابانی و التهاب‌آفرین‌های اخیر و جسارت به امام حسین (ع) دلیلی برای هواداری قلبی شما پیدا نمی‌کنند.

وی خطاب به نمایندگان گفت:‌‌ بعضی از شما که با تذکرها و نطق‌های میان‌دستور خود از این جبهه دفاع می‌کردید چه توجیهی امروز برای شعار "مرگ بر اصل ولایت فقیه " می‌بینید؛ شما مگر ندیدید و " کر "بودید که دیروز شعار می‌دادند که "حسین حسین شعار توست " و در ادامه همان سخنان آقای کروبی را اعلام می‌کرند آیا شما نباید توبه کنید؟

وی در ادامه با اشاره به بخشی از سخنان رئیس جمهور امریکا گفت: شما که از این اغتشاشگران نابخرد دفاع می‌کنید آیا می‌دانید که مردم یمن چه می‌گویند، آیا مسائل یمن مسائل داخلی است که شما بمب‌های خوشه‌ای روی سر مردم مظلوم یمن می‌ریزید و امروز به دفاع از چند اغتشاشگر متجاوز ناله سر می‌دهید.

نماینده مردم رباط کریم تصریح کرد: در سالگرد پیروزی مردم مظلوم غزه اعلام می‌کنند که آقای اوباما شما در سال گذشته درحالی که مردم فلسطین زیر آماج گلوله‌باران‌های اسرائیلی‌های خونخوار قرار داشتند خفه‌خون گرفتید و دم نزدید ولی امروز به دفاع از چند دریوزه و جنایتکار به پا خواسته‌اید و از بدبختانی که امروز از همه جا آواره مانده‌اند و به اصیل‌ترین اصالت‌های ملت توهین می‌کنند و با توجه به اینکه شما خود را داعیه‌دار جهان می‌دانید و از دموکراسی سخن می‌گوئید آیا اهانت به عقاید اصیل ملت و قانون اساسی یک ملت و اصل مترقی ولایت فقیه جایز است و در حال حاضر پشتیبان آنها شده‌اید؟

وی در پایان نطق خود با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود اظهار داشت: از مردم ولایتمدار که در روز عاشورا بهترین دفاع از ولایت را نشان دادند قدردانی می‌کنم.

وی همچنین اظهار داشت: از دولت می‌خواهم جهت ارتقای بخش‌های 550 هزار نفری گلستان و بوستان اقدام کند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet