خبرگزاری خانه ملت

انتخابات ریاست جمهوری
1388/10/09 11:56:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در یادواره شهدای تربت حیدریه:

سیاست امروز غرب، دخالت در امور داخلی ایران است

**رییس مجلس شورای اسلامی سیاستی که امروز آمریکا، غرب و اسرائیل در قبال ایران دنبال می‌کنند را استراتژی دخالت در امور داخلی ایران عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" روز چهارشنبه در اجلاس بزرگداشت یک‌هزار شهید تربت حیدریه اظهار داشت: در فضای غبار آلود همیشه بگو مگو و جدال وجود دارد و در این فضا این تمسک به ولایت است که انسان را نجات خواهد داد و همه باید بدانند در این شرایط راهی که ولایت فقیه توصیه می‌کند را بروند.

وی خاطرنشان کرد: اگر ما در جنگ پیروز شدیم به خاطر ولایت فقیه بود اما امروز استراتژی دشمن تغییر کرده و آنها تشویش خاطر داخلی را دنبال می‌کنند، همه باید بدانیم راه نجات در پیروزی از ولی فقیه است.

لاریجانی گفت: امروز هر سلیقه سیاسی که دلش برای منافع انقلاب و اسلام می‌تپد یک وظیفه مهم دارد و آن اطاعت از ولی فقیه است.

وی با اشاره به هتاکی‌های صورت گرفته در روز عاشورا گفت: عده‌ای خفاش وار در این روز به امام حسین (ع) و ولایت فقیه اهانت کردند که باید با این افراد با قاطعیت برخورد شود.

لاریجانی سیاستی که امروز آمریکا، غرب و اسرائیل دنبال می‌کنند را استراتژی سیاست در امور داخلی ایران برشمرد و گفت: آنها به جای فشارهای بیرونی متوجه داخل شده‌اند لذا ضرورت دارد ما تحلیل درستی از این مسایل داشته باشیم و این را بدانیم زمانی این فتنه کور می‌شود که ملت یکصدا در صحنه باشد و از هیاهوی اینها نترسد.

رئیس مجلس در بخش یگری از سخنان خود دربدو ورود به اجلاس بزرگداشت یکهزار شهید تربت حیدریه گفت: زمانی که وارد این سالن شدم نجوایی در گوشم احساس کردم که این جا وادی مقدسی است، در محضر هزار شهید گام نهادن جرات می‌خواهد و من برای حضور در این جلسه‌ها احساس حقارت می‌کنم.

وی افزود: همه ما قدردان خانواده شهدا هستیم چون اینها سرمایه‌های گرانقدر ما هستند و مردم تربت حیدریه نیز از یک سابقه نیکو در این ارتباط برخوردارند.

وی با اشاره به سوابق انقلابی مردم تربت حیدریه خاطرنشان کرد: مردم این منطقه هم در انقلاب درخشیدند و گام‌های جدی و جسورانه برداشتند که این خصوصیت را باید پاس داشت.

رئیس مجلس یادآور شد: این جلسات نوعی تطهیر فکر است و احیا و زنده شدن در آن وجود دارد که ما به آن نیازمندیم.

لاریجانی با بیان اینکه ما در سال‌های پس از انقلاب فراز و فرودهای بسیاری داشتیم تصریح کرد: آنچه که باعث شد علی رغم طراحی‌های غرب بر ضدیت با انقلاب صلابت و ایستادگی ایران حفظ شود و توجه و تبعیت ازخدا و رسول او و جهاد بود.

وی یادآور شد: شما مردمی هستید که در این 30 سال از هر مظلومی دفاع کردید و در سخت‌ترین شرایط در کنار مردم فلسطین ایستادید و در مقابل آمریکا نیز ایستادگی کردید این خصوصیت یک کشور زنده است که نتیجه تبعیت نسبت به خدا و رسول او است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: ما افتخار می‌کنیم که از حزب الله و حماس دفاع می‌کنیم، چون غیرت دینی مسلمانان ایجاب می‌کند که از مردم فلسطین دفاع کنند و ما هم قدرت آن را داریم که هر جا می‌خواهیم دفاع کنیم و این را هم بگوییم ما مثل برخی کشورها نیستیم که پنهان به اسرائیل کمک می‌کنند و قیافه اسلامی به خود می‌گیرند.

رئیس مجلس اظهار داشت: این کشورها زنده نیستند بلکه مرده‌ای متحرکند و وزنی هم ندارند، تا وقتی پول دارند دیگران از آنها بار می‌کشند و در صحنه حضور دارند.

رئیس مجلس تاکید کرد: ما در این سال‌ها از خدا و رسولش اطاعت کردیم و سربلند شدیم و درست است که رسانه‌های دنیا امروز درشت گویی می‌کنند اما در دلشان می‌دانند که ایران کشور بزرگی است.

وی ادامه داد: خصوصیت جهاد که در جمهوری اسلامی احیا شد خود نیز باعث احیا بود و ما می‌بینیم که کشورهای در منطقه وجود دارند که نفت و گاز دارند اما خصوصیت جهاد را فراموش کرده‌اند و به همین دلیل لباس مذلت پوشیده‌اند و مجبورند گاهی در مواقع حساس به دستور امریکا مخالف اسلام اقدام کنند.

لاریجانی اظهار داشت: اگر امروز ایران سربلند است به خاطر روحیه جهادی است و ما نباید هیچ وقت به بحث‌های تروریستی گوش کنیم اینها معادل سازی می‌کنند و نسبت تروریستی به حزب الله و حماس می‌دهند.

رئیس مجلس با تاکید بر اینکه دفاع خشونت نیست بلکه احیای انسانهاست گفت: این معادل سازی‌ها جواب نداده است ایران با دو عنصر بزرگ تبعیت از خدا و رسول او و جهاد به سربلندی رسید.

وی یادآور شد: ما از فرقه گرایی بسیار ضرر کردیم این راه اصیل روحانیت است که ما را به سرانجام رساند امروز هم اگر ایندو عنصر را داشته باشیم نباید نگران باشیم.

لاریجانی با اشاره به تغییر لحن مقامات امریکایی اظهار داشت: من از روز اولی که اوباما بحث‌های ظاهرپسندی را مطرح کرد تردید جدی داشتم که این یک شگرد جدید است و هیچ وقت باور نمی‌کردم که آنها بخواهند حقوق فلسطین و مسلمانان را بدهند اما بلاخره باید صیر می‌کردیم.

وی ادامه داد امروز پس از گذشته این مدت کوتاه مسایل را می‌توانیم به خوبی تحلیل کنیم امریکا در دوران بوش با رفتار سخت در مقابل ایران حرکت کرد و تصور کرد می‌تواندایران را تسلیم کند اما راهبردهای استراتژیک رهبر فرزانه انقلاب آیت الله خامنه‌ای وضع را به کلی عوض کرد.

لاریجانی خاطرنشان کرد: استراتژی بوش در افغانستان، لبنان، عراق و ایران با شکست مواجه شد لذا آنها باید استراتژی شان را تغییر می‌دادند و این تغییر ادبیات اصلا عجیب نبود آنها به این نتیجه رسیدند که باید شرایط درونی ایران را تغییر دهند و این موذیانه‌تر از اقدامات قبلی است این رفتار مزورانه برای حضور در ایران فضا را مشوه می‌کند.

وی با اشاره به حمایت صریح اوباما از هتاکی‌های صورت گرفته و هتاکان روز عاشورا گفت: همین آقای اوباما که سال تحویل پیام تبریک برای مردم ایران می‌فرستد چرا باید از یک مشت اوباشی که به امام حسین(ع) توهین کردند حمایت کند این وضعیت دولت امریکاست که می‌توان براساس آن اوضاع را تحلیل کرد.

رئیس مجلس تصریح کرد: امریکا اشتباه می‌کند که تصور می‌کند با لفاظی‌ها می‌تواند عده‌ای را فریب دهد همه دیدید که کمتر از یکسال دست امریکا رو شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet