انتخابات ریاست جمهوری
1388/10/09 15:22:00
سرویس صحن
جلالی از روشن نشدن همه ابعاد وقایع روز عاشورا خبر داد

برخی مسئولان امنیتی در جلسه غیرعلنی مجلس غایب بودند

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه غیرعلنی امروز مجلس همه ابعاد اتفاقات روز عاشورا روشن نشد.

به گزارش خبرنگارخانه ملت، کاظم جلالی روزچهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران پارلمانی اظهار داشت: در جلسه غیرعلنی امروز مجلس همه ابعاد مساله روشن نشد، در عین حال دلیل این قضیه را باید در عدم حضور برخی مسئولان دعوت شده به این جلسه عنوان کرد.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر برگزاری جلسه‌ دیگری برای پیگیری حوادث اخیر با مسئولان اطلاعاتی، ‌امنیتی و نظامی گفت: این قضیه به اراده هیات رییسه یا تقاضای نمایندگان برای نیاز به جلسه دیگر باز می‌گردد، ‌اما ما در کمیسیون امنیت ملی به طور قطع جلسه‌ای خواهیم داشت و موضوع را جدی‌تر بررسی می‌کنیم.

نماینده مردم شاهرود در مجلس شورای اسلامی گفت: طبق گفته دادستان تهران آمار کشته‌ شدگان در روز عاشورا 7 نفر است و یک نفر هم به دلیل مصرف مواد مخدر و کراک که این مساله را پزشکی قانونی هم تایید کرده در آن روز مرده است.

وی خاطرنشان کرد: دو نفر دیگر در حادثه حمله اتومبیل پاترول کشته شدند که البته مالک آن خودروشناسایی شده و موضوعات بعدی در این زمینه در دست بررسی است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: پاترول هیچ ربطی به نیروی انتظامی نداشته و یک خودرو شخصی بوده است.

این نماینده مجلس در پاسخ به این پرسش که آیا در خصوص تعداد بازداشت شدگان هم سختی گفته شد، اظهار داشت: در این زمینه چیزی مطرح نشده چرا که وقت جلسه کم بود و مقدمات و سخنان‌ آقای اژه‌ای هم طولانی شد و البته یک دلیل دیگر این قضیه عدم حضور برخی مسئولانی بود که دعوت شده بودند اما نیامده بودند.

جلالی تصریح کرد: حوادث روز عاشورا به ویژه آمار کشته شدگان نشان می‌دهد که یک برنامه‌ریزی و تدارک قبلی برای این اتفاقات وجود داشته است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet