ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در دیدار ناطق نوری با سفیر غنا تاکید شد

آمادگی ایران برای انتقال تجربیات علمی و فنی به غنا

سرویس بین الملل
** احمد حسن سفیر جمهوری غنا در تهران پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در محل مجلس با احمد ناطق نوری رییس گروه دوستی ایران و غنا دیدار و گفتگو کرد.
چهارشنبه 9 دی 1388 ساعت 16:02

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، احمد ناطق نوری در این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به رشد روابط تهران‌- اکرا بازگشائی سفارت غنا در کشورمان را گام موثری در ایجاد ارتباطات گسترده‌تر دو کشور دانست و گفت: ارتباط با قاره آفریقا و به ویژه غنا برای ما حائز اهمیت است.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و غنا در ادامه این دیدار با خاطر نشان ساختن جایگاه مجلس در جمهوری اسلامی ایران، آمادگی مجلس شورای اسلامی را برای گسترش مناسبات فی‌مابین اعلام داشت و گفت: ظرفیتهای خوبی در ارتباطات تهران‌- اکرا وجود دارد که باید آن را از بالقوه به بالفعل تبدیل کرد.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی در این دیدار توانمندی‌های علمی، فنی و تخصصی کشورمان در زمینه‌های مختلف را یادآور شد و افزود: شرکت‌ها و موسسات ایرانی آمادگی دارد تا در زمینه‌های لازم در غنا حضور پیدا کرده و نسبت به انتقال تجربیات خود در زمینه توسعه این کشور گام‌های عملی بردارند.

ناطق نوری در خاتمه این دیدار لزوم همکای هرچه بیشتر دو کشور در مجامع و سازمان‌های بین المللی را مورد تاکید قرار داد و گفت: این همکاریها می‌تواند دستیابی به اهداف مشترک در راستای منافع دو ملت را تسهیل کند.

احمد حسن در این دیدار با اشاره به جایگاه والای جمهوری اسلامی ایران در منطقه و مسائل جهانی گفت: زمینه‌های همکاری خوبی بین دو کشور وجود دارد که می‌طلبد مناسبات فی‌مابین تهران و اکرا روز به روز گسترش یابد.

سفیر غنا در تهران در ادامه این دیدار گسترش مناسبات گروه‌های دوستی پارلمانی را خواستار شد و گفت: مجالس دو کشور نقش کلیدی در ارتباطات هر چه بیشتر دو ملت می‌توانند ایفا کنند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000