هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاریجانی در جمع مردم رشتخوار

حضور مردم در صحنه مخاطرات کشور را دفع می کند

سرویس سیاسی
**رییس مجلس شورای اسلامی در جمع مردم رشتخوار گفت: حضور مردم در صحنه بسیاری از مخاطرات کشور را دفع می کند.
پنج‌شنبه 10 دی 1388 ساعت 09:34

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت به خراسان رضوی، علی لاریجانی در دومین روز از سفر به این استان در بدو ورود به شهرستان رشتخوار مورد استقبال مسئولان محلی قرار گرفت و سپس به زیارت مزار شهداری این شهر رفت.

ریس مجلس سپس در جمع مردم رشتخوار که در ورزشگاه این شهر اظهار داشت: برخی حرکت شومی را در روز عاشورا مرتکب شدند و به صاحت امام حسین(ع) و هویت دینی مردم جسارت کردند و با درشت گویی حرفهایی زدند که به عزتمندی این انقلاب توهین شد؛ اما شما با هوشیاری به میدان آمدید و این پاسخ دقیقی بود به دشمنانی که مدتها است درباره ایران حرفهای گزافی می زدند.

وی افزود: تلاش دشمنان این است که تاثیر گذاری نظام اسلامی و بلند کردن پرچم اسلام را تضعیف کنند؛ اما شما با حضورتان نشان دادید که روحیه انقلابی و صیانت از آرمانهای اسلام در درونتان موج می زند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه حضور مردم در صحنه بسیاری از مخاطرات را از کشور کم می کند، گفت: ان شاءالله با همت بلندی که شما دارید حرکت های سازندگی در کشور نیز بیشتر خواهد شد، ضمن اینکه باید توجه داشته باشید حضور شما در صحنه با راهنمایی روحانیت باید استمرار داشته باشد چون دشمن یکسره در کمین است.

وی با اشاره به تخریب اموال عمومی در روز عاشورا توسط برخی خاطر نشان کرد: وقتی عده ای فضا را نا امن می کنند فرصت خدمتگذاری برای مردم را می گیرند.

رییس مجلس اظهار داشت: پشتیبانی شما مردم باعث می شود مسئولان با هوشیاری بیشتر این مسائل را رصد کنند و نسبته به متجاوزین با قدرت برخورد کنند.

لاریجانی تاکید کرد: شما مردم عزیز و خانواده های شهدا اطمینان داشته باشید که دستگاههای مختلف نسبت به این هتاکان واکنش خواهند داشت و مجلس هم نظارت می کند تا حقوق شما استیفا شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط خاص منطقه رشتخوار یادآور شد: این منطقه دارای اهمیت بسزایی برای ایران است و گذری است که با تمهیدات درست عمرانی می تواند به بازار کاری مهمی تبدیل شود.

ریس مجلس پروژه راه آهن ایران- افغانستان را پر اهمیت و تاثیرگذار توصیف کرد و گفت: ایجاد این پل ارتباطی باعث می شود همکاری های اقتصادی بین ایران و افغانستان به خوبی صورت گیرد.

لاریجانی گفت: از آنجا که در این منطقه دامداری و کشاورزی رونق دارد باید این حیثیت همچنان حفظ شود و تسهیلات بانکی در اختیار دامداران و کشاورزان قرار گیرد.

رییس قوه مقننه با یادآوری اختصاص 4 هزار و 500 میلیارد تومان بودجه برای بخش کشاورزی، اظهار داشت:ما در سال گذشته این مبلغ را برای بخش کشاورزی و خشکسالی در نظر گرفتیم اما تاسف بار است که زمان زیادی طول کشید تا آیین نامه های مربوطه تصویب شود؛ امسال هم کمی در این موضوع تاخیز صورت گرفت که با پیگیری مجلس امیدواریم این بودجه زودتر به دست کشاورزان و دادمداران برسد.

وی تاکید کرد: قاعدتا در بوجه سال آینده نیز باید به این نکته مهم توجه داشت و در غیر این صورت ما در مجلس آن را مد نظر قرار می دهیم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000