شهادت حضرت فاطمه معصومه (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاریجانی در جمع مردم چناران:

حوادث اخیر، بغض غربیان به موفقیتهای ایران است

سرویس سیاسی
**رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: موفقیت های ایران در سالهای پس از پیروزی انقلاب باعث شد دشمنان نسبت به ایران بغض پیدا کنند و به همین دلیل از فرصت بوجود آمده در انتخابات استفاده کردند.
جمعه 11 دی 1388 ساعت 20:17

به گزارش خبرنگار اعزامی خانه ملت، "علی لاریجانی" در ادامه سفر خود به استان خراسان رضوی و دیدارهای خود با مردم شهرهای این استان، بعد از ظهر امروز در جمع مردم چناران حضور یافت.

وی با اشاره به مشکلات و مسائل مردم این شهر خواستار پیگیری و حل این مشکلات توسط نمایندگان و مسئولان منطقه شد.

لاریجانی در ادامه با تاکید بر اینکه توسعه در کشور نیازمند آرامش است، گفت: زمینه های جهش در کشور فراهم شده است.

وی افزود: انشاء الله از مسائلی که اخیرا جلوی پای ملت گذاشته اند عبور خواهیم کرد و همه مسئولان تلاششان را به صورت واحد صرف خدمت خواهند کرد.

رییس قوه مقننه مجادلات اخیر را سنگ اندازی جلوی پای ملت دانست و هدف آن را این دانست که مسئولان کشور نتوانند همه همشان را برای آبادانی، توسعه و رفاه مردم به کار گیرند.

وی خاطرنشان ساخت: البته مردم هوشیار و حاضر در صحنه هستند و مرزها را مشخص می کنند.

لاریجانی در ادامه اظهار داشت: تراز ایران در منطقه نسبت به گذشته تغییر کرده و مسائلی که بوجود می آید به سمتی است که این حرکت توفنده با کندی پیش برود.

وی با متذکر شدن اینکه جهش های ایران مورد حسادت و بعض کشورهای دیگر واقع شده و گاهی در زبانشان به آن اشاره می کنند، یادآور شد: همانطور که وزیر دفاع آمریکا چندی پیش تاکید کرد مشکل اصلی ما این است که ایران موازنه قدرت را در منطقه تغییر داده است.

رییس مجلس شورای اسلامی با یادآور شدن اینکه ما تاکنون حوادث بزرگی را پشت سر گذاشته ایم تصریح کرد: سوال این است که چطور در جنگ موفق شدیم.

وی ادامه داد: در دوران جنگ تحمیلی حوادث نادری رخ داد که در طول تاریخ جنگ های گذشته دیده نشده بود به طوریکه فرانسوی ها هواپیما به عراق اجاره دادند و این واقعا بی سابقه بود.

رئیس قوه مقننه تاکید کرد: شما بدانید هر وقت کشورهای دشمن به طور جدی مصمم می شوند مقابل شما بایستند آن موضوع برای انقلاب اسلامی خیلی مهم است.

وی از جمله این موضوعات را مسئله هسته ای عنوان کرد که دشمنان نسبت به آن سنگ اندازی کردند.

علی لاریجانی با اشاره به ایجاد فرقه های مختلف قبل و پس از انقلاب اسلامی و ایجاد مشکل کردن این فرقه ها برای روحانیت تصریح کرد: غربی ها می دانستند که روحانیت فکر انسان ها را می سازد و حرکت های عمق بخشی را بوجود می آورد لذا در برابر آنها منافقین، مجاهدین خلق، توده ای ها و آمریکایی ها مقابله می کردند.

وی ادامه داد: اولین علت پیروزی ما در مقابل این دشمنی ها این بود که مردم بر روی مسئله ولایت فقیه و حمایت از آن یکصدا ایستادند و ولایت فقیه نیز کشور را در مخاطرات راهنمایی کرد.

لاریجانی یادآور شد: در جنگ هم ولایت فقیه بسیار فعالیت داشت و مردم نیز به خاطر ولایت فقیه به صحنه آمدند.

رییس قوه مقننه حوادث اخیر را نیز از جنس همان توطئه ها دانست که البته امروز شکل دیگری به خود گرفته است.

لاریجانی گفت: موفقیت های ایران در سالهای پس از پیروزی انقلاب باعث شد دشمنان نسبت به ایران بغض پیدا کنند و به همین دلیل از فرصت بوجود آمده در انتخابات استفاده کردند.

وی تصریح کرد: حادثه ای که چندی است با آن زندگی می کنیم مقدماتش قبل و بعد از انتخابات بوجود آمد و موضوع آن اعتراض به نتیجه انتخابات بود، به همین دلیل دو دستگی در کشور بوجود آمد.

رییس مجلس با بیان اینکه رهبر انقلاب مکررا اعلام کردند اگر کسی اعتراض دارد آن را از راه قانونی پیگیری کند نه اینکه فقط حرف آن را بزند، متذکر شد: اما متاسفانه یک عده به این نصایح گوش نکردند و همین موجب شد غربی ها از این فرصت استفاده کنند.

وی خطاب به آنان تصریح کرد: سخن ما با شما این است که حرف مردم را بشنوید؛ این مردم افرادی نیستند که صحنه را ترک کنند. سخن ما با شما این است که تکلیف خود را روشن کنید اگر می گویید با آنها نیستید علنی اعلام کنید و با حرفها و پیغام های خود بنزین بر آتش نریزید.

رئیس قوه مقننه با تاکید بر اینکه ما نمی توانیم نسبت به مشکلاتی که در کشور وجود دارد نقد نداشته باشیم و نمی گوییم دولت و مجلس هیچ ایرادی ندارند، خاطرنشان ساخت:  اما این کارها که این روزها اتفاق افتاد، نقد نبود.

وی افزود: آیا می خواهید دوباره در کشور دیکتاتوری ایجاد کنید و یا به عنوان آزادی بیان خفقان را حاکم کنید.

لاریجانی همچنین بر مجازات جدی مخربین اموال عمومی و هتاکان تاکید کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000