هدر اصلی
1386/04/31 13:27:00
سرویس صحن

یک فوریت لایحه اصلاح بند (و) تبصره 4 لایحه بودجه تصویب شد

نمایندگان مجلس در ادامه جلسه علنی روز یکشنبه به یک فوریت لایحه اصلاح بند (و) تبصره ۴ لایحه بودجه رای مثبت دادند.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، نماینده دولت در دفاع از دو فوریت این لایحه گفت: پرداخت مشوق‌ها به صادرکنندگان غیرنفتی باعث شد 3/16 میلیارد دلار درآمد حاصل از صادرات محصولات غیر نفتی حاصل شود.
وی افزود: اما دولت برای پرداخت به موقع جوایز و مشوق‌ها با بدهی سنواتی مواجه است، در واقع دولت حدود 100 میلیارد تومان بابت این دیون در سال 84 و 400 میلیارد تومان برای بدهی‌های سال 85 و 86 نیاز دارد.
غضنفرزاده خاطرنشان کرد: پیشنهاد دولت این است که از مبلغ 27 هزار و 627 میلیارد دلاری که بابت پرداخت دیون به سازمان‌ها در اختیار دولت است مبلغ 3500 میلیارد دلار برای پرداخت دیون مشوق‌های صادراتی اختصاص یابد.
محمدحسین فرهنگی در مخالفت با دو فوریت این لایحه گفت: این پول از آن بازنشستگان است و نمی‌توان آن را به عنوان مشوق صادرات غیر نفتی در سال‌های گذشته اختصاص داد.
وی افزود: آیا مطالبات صندوق‌های مربوط به فرهنگیان و بازنشستگان و صندوق ذخیره که مربوط به قشرهای آسیب پذیر است مهم است یا پرداخت بدهی و تشویق صادرکنندگانی که در گذشته سود خود را برده‌اند؟
سیدکاظم دلخوش در موافقت با دو فوریت لایحه اصلاح بند (و) تبصره 4 قانون بودجه 86 گفت: اهمیت صادرات غیر نفتی بر کسی پوشیده نیست و اینکه مجلس با دست خود مشوق‌هایی را برای صادرکنندگان غیر نفتی اختصاص داد کار بسیار بزرگی بود.
وی افزود: یکی از دلایلی که باعث شد ما در بخش صادرات غیر نفتی توفیقاتی داشته باشیم پرداخت همین مشوق‌ها بود و اگر ما به رفع نگرانی‌های صادرکنندگان سراسر کشور کمک نکنیم، کشاورزی و صنعت کشور در بخش‌های مختلف دچار مشکل می‌شود.
این گزارش می‌افزاید: پس از سخنان موافق و مخالف، دو فوریت این لایحه به رای گذاشته شد اما با 126 رای موافق به تصویب نمایندگان نرسید.سپس یک فوریت لایحه اصلاح بند (و) تبصره 4 لایحه بودجه 86 به رای گذاشته شد که با 132 رای موافق به تصویب رسید. 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet