هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با ارسال نامه رحمانی فضلی به لاریجانی:

گزارش تفریغ بودجه سال 87 به مجلس ارائه شد

سرویس صحن
**رییس دیوان محاسبات کشور با ارسال نامه ای خطاب به علی لاریجانی گزارش تفریغ بودجه سال 1387 را تقدیم نمایندگان کرد.
شنبه 12 دی 1388 ساعت 17:12

 به گزارش خانه ملت متن نامه عبدالرضا رحمانی فضلی به شرح ذیل است:

برادر گرامی جناب دکتر علی لاریجانی

ریاست محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم

به استحضار می رساند به یاری خداوند متعال و در اجرای فرامین مقام معظم رهبری و تاکیدات حضرتعالی در راستای اصل 55 قانون اساسی و ماده یک قانون دیوان محاسبات کشور، سازمان متبوع مفتخر است برای دومین سال متوالی بیستمین گزارش تفریغ بودجه پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی که دومین گزارش در دوره هشتم مجلس شورای اسلامی است را قبل از ارائه لایحه بودجه سال 1389 کل کشور (یک ماه نسبت به سال گذشته و سه ماه نسبت به سنوات قبل زودتر تهیه شده است) جهت استحضار و بهره برداری نمایندگان محترم تقدیم نماید.

گزارش حاضر حاصل یکسان رسیدگی حسابرسان دیوان محاسبات کشور در خصوص عملکرد بندهای ماده واحده قانون بودجه سال 1387 کل کشور بوده که طی جلسات متعدد کارشناسی (در سطح ادارات کل، حسابرسان کل، معاونان فنی و سپس 17 جلسه 4 ساعته کارگروه تفریغ) تهیه و نهایتا در شش جلسه هیات عمومی دیوان مسبات کشور در تاریخ 2/ 10/ 1388 به تصویب نهایی رسیده است.

با توجه به جایگاه خطیر و محوری دیوان محاسبات کشور در برقراری نظم و انضباط مالی، رجاء واثق دارد گزارش تقدیمی در زمان بررسی و تصویب لایحه بودجه سال 1389 کل کشور می تواند نقش موثری در تبیین اهداف و راهبردهای مجلس شورای اسلامی برداشته باشد.

انتظار می رود با حمایت نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی در فراهم نمودن ابزار و امکانات لازم جهت برنامه ریزی، دیوان محاسبات کشور بتواند گام های موثری در حوزه های جدید از جمله حسابرسی عملکرد و به روز رساندن رسیدگی ها جهت تحقق اهداف نظارتی مورد نظر قوه مقننه و برقراری نظم و انضباط مالی و قانون گرایی در دستگاههای اجرایی بردارد.

ضمنا دیوان محاسبات کشور مجددا آمادگی حضور کارشناسان خود در کمیسیون های مختلف به منظور تبیین و تشریح تفریغ بودجه در سال 1387 و همچنین ارائه خدمات مشاوره ای در جریان رسیدگی به لایحه بوجه پیشنهادی سال 1389 دولت را اعلام می دارد.

با عنایت به مراتب فوق، خواهشمند وصول گزارش تفریغ بودجه سال 1387 کل کشور در اولین جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اعلام گردد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000