ولادت امام حسن عسکری (ع)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
لاریجانی در جمع مردم سبزوار:

مجادلات سیاسی به نفع هیچ کس نیست

سرویس سیاسی
**رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مجادلات سیاسی بعد از انتخابات برای همه مولفه های قدرت در کشور مضر بود.
شنبه 12 دی 1388 ساعت 20:03

 به گزاش خبرنگار اعزامی خانه ملت رییس مجلس شورای اسلامی در جمع مردم سبزوار گفت: هرکس فکر ‌کند برای ثبات خود می‌تواند انتخابات را تحت‌الشعاع قرار دهد و یا از آن عبور کند به سختی  دچار اشتباه می‌کند.

علی لاریجانی در پایان سفر چهار روزه خود به خراسان رضوی، به نهضت سربداران در این شهر اشاره کرد و این نهضت را برای ایران بسیار پراهمیت دانست و اظهار داشت: همه ایرانیان باید خودشان را نسبت به این حرکت عظیم ضدظلم مدیون بدانند.

وی با بیان اینکه سبزوار از نظر داشتن علمای برجسته قابل قیاس با شهرهای دیگر است، افزود: حاج‌ ملاهادی سبزواری یکی‌ از این افراد است که فردی برجسته برای کل جهان شیعه محسوب می‌شود.

 لاریجانی به مشکلات شهر سبزوار اشاره کرد و ادامه داد: جای خوشحالی است که امام جمعه سبزوار عنوان کرد که حوزه‌های علمیه این شهر در وضع مطلوبی به سر می برد، با این حال من آمادگی دارم که برای پیشرفت هر چه بیشتر این حوزه‌ها کمک کنم.

وی در بخش دیگری از سخنانش بر ضرورت واگذاری امرو اقتصادی به مردم تاکید کرد و گفت: انتقال امور به مردم تصمیم درستی از سوی نظام بود؛ البته معنا هم نداشت که ما در حوزه سیاست مردم‌سالاری دینی داشته باشیم و از نظرات و تصمیمات مردم استفاده کرده و مشارکت سیاسی آن‌ها را داشته باشیم اما مشارکت اقتصادی نداشته باشیم.

رییس قوه مقننه ادامه داد: با دستور مقام معظم رهبری در سیاست‌های کلی اصل 44 و تصویب قانون از سوی مجلس راه برای این امر باز شد و اکنون باید زمینه‌های اجرایی شدن آن به صورت کامل فراهم شود.

وی با ابراز نارضایتی از عدم رشد صنعت در سبزوار، افزود: همه باید بدانیم که توسعه‌ ما در گرو توسعه‌ صنعت است و مردم باید وارد صحنه اقتصادی شوند ما هم بسترهایش را فراهم می‌کنیم.

لاریجانی با اشاره به شرایط سیاسی کشور تاکید کرد: شما با حساسیت مسائل سیاسی و بین‌المللی را دنبال می‌کنید و این جای تقدیر دارد که عرق دینی دارید و هرکجا که لازم است از کیان اسلام و اهل بیت دفاع می‌کنید و این حضور شما شرایط را تغییر داد.

وی گفت: شرایط بین‌المللی ایران با وضع متفاوتی مواجه است، نفوذ ما در منطقه به دلیل تحمل سختی های فراوان مناسب است؛ البته گاهی به دلیل بروز برخی اتفاقات در کشور شماری از کشورها نسبت به آن نگران می‌شوند و می‌گویند در ایران چه شده است زیرا جایگاه ایران برای همه مشخص شده است و حتی آمریکایی‌ها به آن اذعان دارند به گونه‌ای که می‌خواهند از ایران برای حل مشکلات‌شان کمک بگیرند.

رییس مجلس شورای اسلامی همچنین به توسعه دانشجویان و هماهنگ نبودن دانشگاه‌ها با اشتغال اشاره کرد و تصریح کرد: تصور ابتدایی این بود که سطح علمی جامعه افزایش یابد، این امر صورت گرفت بدون اینکه به تناسب ایجاد شغل با تعداد افراد باسواد تفکر شود؛ البته اکنون این مسئله دنبال می‌شود و باید به فرمولی برسیم که این گسترش علمی همراه با فضای کار باشد. لاریجانی همچنین به دستیابی ایران به دانش هسته‌ ای اشاره کرد و گفت: این کار کوچکی نبود که صورت گرفت و حدود 20 تا 25 سال برای آن زحمت کشیده شد تا به اینجا رسیدیم به همین دلیل سنگ‌اندازی‌های زیادی صورت گرفت. ضمن آن که این دانش بسیار قیمتی است.

 وی افزود: از ابتدای پیروزی انقلاب، شعار انقلاب اجرای عدالت بود البته گام‌های خوبی برداشته شد؛ اما گاهی هم با بدسلیقگی‌هایی برخی نگاه کاملا سوسیالیستی در جامعه تزریق شد، البته این بیشتر نگاه جریان چپ بود. البته جناح راست هم داشت به همان سمت می‌رفت؛ اما اصل آن است که بیشتر کارها از سوی دولت انجام می‌شد و این گونه به نظر می‌رسید که اگر کارها در دست دولت باشد عدالت اجرایی می‌شود که این درست نیست.

 وی گفت: در توسعه‌ اقتصادی هم کارهای بزرگی در کشور انجام شد و در زمینه‌های مختلفی به استقلال رسیدیم البته گاهی در مورد واردات نیز اشتباهاتی رخ داد و لطمه‌هایی به کشاورزان وارد شد که مسوولان باید در این زمینه بیشتر دقت کنند.

لاریجانی با اشاره به مسائل داخلی کشور و حوادث بعد از انتخابات گفت: اگر کسی فکر می‌کند برای ثبات خود می‌تواند انتخابات را تحت‌الشعاع قرار دهد و یا از آن عبور کند باید گفت که اشتباه می‌کند.

وی افزود: ما در ابعاد فرهنگی و اجتماعی نیز به نحو متوسطی جلو رفته ایم. باید بدانیم عارضه اخیر که پس از انتخابات رخ داد کدام قسمت ها را خراش می دهد. این مجادلات پس از انتخابات بوجود آمد حال سئوال این است که آیا این مجادلات به اخوت و برادری در کشور کمک می کند؟ آیا به حیثیت جمهوری اسلامی در بیرون کمک می کند و وزن ایران را بالا می برد؟ و آیا وضعیت اقتصادی کشور را بهبود می بخشد.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: هر قدر فکر می کنم این مجادلات به کدام بخش از مولفه های قدرت در کشور کمک کرد به نتیجه ای نمی رسیم. از سوی دیگر این وقایع مورد استقبال کشورهای غربی قرار گرفت.

 وی ادامه داد : این مجادلات سیاسی صد درصد به ضرر کشور است. انتظار این بود با انذارهای رهبر انقلاب در این مدت، مقداری حواس ها جمع تر می شد . خیلی از دوستان تلاش کردند و انذار دادند. شاید رهبر حکیم ما بیش از همه راهها را باز کردند. اما این عده در این زمینه بی تدبیری کردند و درست نبود و اقدامات آن‌ها موجب این حوادث شد و موجب شد که ظهر عاشورا افرادی به مقدسات توهین کنند بنابراین حق بود که ملت به صحنه بیایند و بگویند نمی‌گذاریم شما به اهل البیت (ع) و معارف ما توهین کنید.

وی افزود: ما بنا نداریم که اجازه دهیم این همه شهید بدهیم، ملت همه‌ هستی‌اش را بدهد و عده‌ای دنبال دیکتاتوری در کشور باشند. بنابراین این عده باید پاسخ جدی از ملت می‌گرفتند. لاریجانی افزود: شما نشان دادید که انقلاب زنده است و مردم نسبت به آرمان‌های امام (ره) وفادار هستند. این پیام شما را غربی‌ها و برخی افراد در داخل که این کارها را سامان دادند، دریافت کردند. وی گفت: ما از صمیم قلب از شما تشکر می‌کنیم و این انقلاب خودتان است و این حوادثی که رخ داد نسبت به وقایع انقلاب کوچک بود. آن‌ها کاری کردند که امیرنشین‌ها هم به حرف آمدند و این برای ما سخت بود. همچنین برخی کشورها مثل انگلیس و آمریکا نیز به وجد آمدند اما شما تردید نکنید با این افراد برخورد جدی می‌شود.

لاریجانی افزود: این حرکت نشان داد که اراده ملت این است بنابراین این مشاجرات را خاتمه دهید و نباید با رفتارها و حرف‌های خود فضایی ایجاد کنید که این سوءاستفاده‌ها انجام شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار