هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ادیانی راد با انتقاد از تصویب ایجاد سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها:

اقدام کمیسیون ویژه یک اقدام تاسیسی است نه تصلیحی

سرویس صحن
**عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اقدام کمیسیون ویژه در تصویب ایجاد سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها را یک اقدام تاسیسی دانست.
یکشنبه 13 دی 1388 ساعت 10:21

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی ادیانی راد" در جلسه علنی روز یکشنبه با استناد به ماده 186 آیین‌نامه داخلی مجلس در انتقاد از مصوبه کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی مبنی بر تشکیل سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها در راستای رفع ایرادات شورای نگهبان گفت: آنچه که به عنوان روال در کمیسیون مطرح شد اولاً مغایر وحدت رویه است، ما حتی اگر ماده 186 را هم نداشتیم یک قاعده عقلایی برای انجام امور داریم و آن قاعده وحدت رویه است.

وی خطاب به رییس جلسه اظهار داشت: من سوالم این است که آیا این رویه نوین با رویه و سنت سابق ادوار گذشته مجلس حتی مجلس هشتم منطبق است یا خیر.

عضو کمیسیون انرژی تصریح کرد: به اعتقاد بنده اولاً مخالف وحدت رویه است. ثانیاً آنقدر واضح و روشن است که هیچ نیازی به استدلال ندارد.

ادیانی راد با بیان اینکه ماده 186 صراحت دارد که موارد مورد ایراد شورای نگهبان باید برای اصلاح مورد بحث قرار گیرد، افزود: در حال حاضر آن چیزی که کمیسیون ویژه طرح تحول اقتصادی در ماده 15 به نمایندگان ارائه کرده است به لحاظ حقوقی یک اقدام تأسیسی است نه اقدام تصلیحی و اساساً هم با ماده 186 و هم با وحدت رویه در تغایر است.

این نماینده مجلس گفت: بدون تردید مشکلی که دولت در اجرا با آن روبرو می‌شود باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: اعضای کمیسیون ویژه با نگاه رفع مشکل اجرایی که پیش پای دولت بود اقدام به ارائه ماده 15 کرده‌اند.

ادیانی راد خاطرنشان ساخت: همانطور  که مطرح شد و از نظر کارشناسان هم قابل عمل است، دو راه داریم: یا مجلس پس از رفع ابهام و نه یک اقدام تأسیسی، یک طرح دو فوریتی را براساس مفاد  و روح حاکم بر ماده 15 ارائه نماید یا دولت یک لایحه دو فوریتی در این راستا تقدیم مجلس کند که آن مانع اجرایی هم برطرف شود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000