ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/10/13 16:58:00
سرویس سیاسی
فلاحت پیشه خطاب به افراطی ها

آب به روی آتش بریزید نه بنزین

**عضو کمیسیون امنیت ملی گفت: متاسفانه بعضا می‌بینیم یکسری افراد به جای اینکه این دامنه تنش را کاهش دهند در حال افزایش آن هستند؛ در حالی که در جامعه امروز نیازمند افرادی هستیم که آب روی این آتش بریزند نه بنزین در آن.

 حشمت الله فلاحت پیشه عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در گفتگو با خبرنگار خانه ملت گفت: بازگشت به یکسری از اصول و پرهیز از مسائل تنش زا می‌تواند جامعه را به سمت آرامش پیش برد.

نماینده اسلام آباد غرب با تاکید بر اینکه بازگشت به اصول که محوریت آن نیز قانون اساسی است، ادامه داد: این بازگشت می‌تواند بسیاری از مسایل و مشکلات را حل کند و این بخش گرایی که باعث اختلافات شده را به حداقل برساند.

وی به محدود کردن دامنه تنش تاکید کرد‌ و گفت: یعنی باید یک خط قرمزی را به اطراف تنش‌ها کشید و به گونه‌ای عمل کرد که افراد و موضوعات کمتری درگیر مسایل تنش آمیز در جامعه باشند.

فلاحت پیشه افزود: متاسفانه بعضا می‌بینیم یکسری افراد به جای اینکه این دامنه تنش را کاهش دهند در حال افزایش آن هستند؛ در حالی که در جامعه امروز نیازمند افرادی هستیم که آب روی این آتش بریزند نه بنزین در آن.

وی ادامه داد: حتی در موضع گیری‌ها، سخنرانی‌ها و بیانیه‌ها باید حتما این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: به اعتقاد من یک جریان معتدل باید در چنین شرایطی وارد عرصه شود. در گذشته در میان دو طیف اصلی چپ و راست همواره شخصیت‌هایی در کشور بودند که با ورودشان یک جریان آرامش بخشی را همراه می‌کردند.

وی با بیان اینکه این افراد چون معمولا منافع ملی را تحت الشعاع اهداف جناحی قرار نمی‌دهند و نگرش آنها نگرش قانون اساسی است، تصریح کرد: باید از ورود چنین افرادی به فضای سیاسی کشور استقبال کنیم نه اینکه با طرح یکسری اتهامات و پیش فرض‌ها باعث شویم عملا آنها وارد عرصه نشوند.

فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: متاسفانه عرصه کنونی تحولات سیاسی کشور خالی از کسانی است که معمولا نقش آرامش بخش و تعادل بخشی در فضای کنونی جامعه بازی کرده‌اند.

وی با اشاره به جرائم مربوط به امنیت عمومی و ملی اظهار داشت: در این زمینه قوه قضاییه باید به وظایف خود عمل کند و دادن یکسری خط مشی‌های سیاسی و تحلیل‌های مختلف کار این قوه نیست بلکه اگر قوه قضاییه در جایی تشخیص دهد جرم علیه امنیت ملی یا عمومی صورت گرفته است باید در این موارد دخالت کند.

نماینده اسلام آباد غرب ادامه داد: می‌توان آن معدود افرادی که حدود امنیت کشور را رعایت نمی‌کنند را به قانون سپرد ولی با کسانی که نگاه سیاسی دارند حتما باید رفتار سیاسی صورت گیرد.

وی یادآور شد: همه کسانی که در داخل کشور در قالب فعالیت‌های سیاسی اعم از سیاست نرم یا بعضا سیاست خشن در حال فعالیت هستند باید خط و مرز خود را با خارج از کشور روشن کنند.

فلاحت پیشه گفت: بیگانگان هیچوقت نگاهشان به تحولات داخلی ایران نگاهی توام با حسن نیت نبوده است. آنچه برای آنها اهمیت دارد اصل تنش و تشنج است زیرا معتقدند خسارت در فضای تنش و تشنج است که مانع از توسعه و پیشرفت و مانع از ایفای نقش برتر ایران در تحولات منطقه می‌شوند.

وی ادامه داد: آنها بیشتر بدنبال تفسیر عنوان و تداوم تنش هستند نه به دنبال رفع مشکلات به سود یک جریان خاص.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس خاطرنشان کرد: به اعتقاد من این مرزبندی‌ها باید حتما صورت گیرد و برخی افراد نباید احساس کنند که به راحتی می‌توانند بر فعالیت داخلی تاثیرگذار باشند.

وی گفت: ما همه باید به یک سمت پیش برویم که ظرفیت‌های درونی در حل مشکلات فعال شود و بصورت یک نظام سیاسی اجتماعی به میزانی که از یک ظرفیت کامل‌تری برخوردار باشد برای رفع تنش‌های درونی خود به همان میزان پایدارتر است.

فلاحت پیشه افزود: انقلاب اسلامی بعد از 30 سال ظرفیت‌هایی را برای خود ایجاد کرده است بنابراین این ظرفیت‌های درونی باید فعال شوند و این مسایل و مشکلات در داخل این ظرفیت حل شود.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet