خبرگزاری خانه ملت

هدر اصلی
1388/10/14 15:25:00
سرویس فرهنگی
حقانی خبر داد:

امکان بازدید عمومی از موزه مجلس در دهه فجر

**مدیر طرح موزه مجلس شورای اسلامی گفت: تا زمان فرارسیدن دهه فجر امکان بازدید عمومی از این موزه فراهم می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، موسی حقانی با اعلام این خبر گفت: هم اکنون امکان بازدید از موزه برای برخی نخبگان تاریخ معاصر، دانش‌آموزان و دانشجویان فراهم شده و امیدواریم تا دهه فجر امسال امکان بازدید عمومی از این موزه ممکن شود.
وی با اشاره به اینکه برآورد اولیه از هزینه افتتاح موزه جدید مجلس 3/5 میلیارد تومان پیش‌بینی شد، ادامه داد: سعی کردیم در طراحی و ساخت‌وساز این موزه نگاه بومی داشته باشیم، از این رو با نگاه ایرانی و داخلی توانستیم هزینه راه‌اندازی این موزه را به یک میلیارد و 600 میلیون تومان تقلیل دهیم.
حقانی با اشاره به ویژگی‌های ساخت و ساز موزه جدید مجلس، افزود: سیم‌کشی موزه مجلس نسوز و دارای قابلیت پیشرفته است ضمن اینکه نور لامپ‌های کارشده در این موزه به اسناد و تصاویر آسیب نمی‌زند.
وی در ادامه اضافه کرد: بالغ بر 350 عکس و سند منحصر به فرد در این موزه با کیفیت بسیار عالی به کار گرفته شده است.
مدیر طرح موزه مجلس با بیان اینکه وقایع نهضت تحریم تنباکو، نهضت مشروطه در این موزه به کار گرفته شده است، خاطرنشان کرد: گزیده‌ای از فعالیت‌های 24 دوره مجلس شورای ملی و 8 دوره مجلس شورای اسلامی در موزه جدید مجلس موجود است ضمن آنکه عکس‌های مهمی از تاریخ معاصر ایران در این نمایشگاه به نمایش درآمده است.
وی از تهیه بروشورهایی به زبان‌های مختلف ایران برای معرفی موزه مجلس به هیئت‌های پارلمانی کشورهای خارجی نیز خبر داد.
حقانی افزود: در این نمایشگاه هدایای روسا و نمایندگان مجالس کشورهای دنیا به روسای مجالس شورای اسلامی نیز به نمایش درآمده است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet