هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
برنا در نطق میان دستور:

میثاق ملی مستلزم اجرای دقیق قانون اساسی است

سرویس صحن
**نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی گفت: اندیشه‌های بلند پیشوای و بنیانگذار حکومت جمهوری اسلامی در عصر حاضر چراغی است پرفروغ پیش روی جویندگان حق اسلام ناب محمدی.
سه‌شنبه 15 دی 1388 ساعت 12:22

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، "سیروس برنا" روز سه‌شنبه در سخنرانی میان دستور اظهار داشت: زدودن گرد و غبار در پیش روی جویندگان این اندیشه‌ها وظیفه‌ای است عظیم که بردوش پیروان آن حضرت قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد: سیادت، سیاست ورزی  و گردش نخبگان یکی از ابعاد مهم اندیشه‌های حضرت امام (ره) است و با توجه به هزینه‌ها و ابعاد مهم حیات بشری، هر روز اهمیت آن در اداره امور کشور بیش از پیش فزونی می‌یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس ادامه داد: میثاق ملی به مثابه رکن رکین ساختار نظام جمهوری اسلامی  که با اتکا بر آرای امام(ره) و سیره عمل آن حضرت سامان یافت و عملیاتی شد، مستلزم اجرای دقیق قانون اساسی و تلاش جدی جهت عملیاتی نمودن ابعاد مغفول مانده آن است.

وی افزود: عمل به این موارد وظیفه‌ای است بس خطیر که بردوش آحاد شهروندان به خصوص سیاستگذاران و تصمیم‌سازان نظام به ویژه نمایندگان ملت سنگینی می‌کند.

برنا خاطرنشان ساخت: در این میان بدون تردید توجه به اسلامیت، جمهوریت و آزادی و استقلال نظام به عنوان بنیانی‌ترین عناصر ماهوی قانون اساسی از اهمیت شایان توجهی برخوردار است.

نماینده بروجن در ادامه به برخی مسایل مربوط به انتخابات پرداخت و افزود: از راهبری داهیانه مقام معظم رهبری که مانند دفعات پیش، فرایند انتخابات را رهبری نمودند تقدیر و تشکر نموده و از مشارکت حداکثری مردم در این انتخابات تشکر می‌کنم.

وی افزود: با عنایت به حوادث انتخابات باید تاکید نمود که بنا به شأن و کارکرد قدرت در ساختار سیاسی نظام جمهوری اسلامی، باید بر این سخن بهشتی، "ما شیفتگان خدمتیم نه تشنگان قدرت"، توجه کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس اخلاق اسلامی و حرفه‌ای نخبگان سیاسی را از اهمیت ویژه برخوردار دانست.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000