خبرگزاری خانه ملت

ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/10/16 09:54:00
سرویس صحن
لاریجانی همزمان با حضور الابرش در صحن علنی؛

همکاری‌ایران‌وسوریه پایه‌های‌مودت رااستوارترخواهد کرد

**به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمود الابرش رئیس مجلس سوریه روز چهارشنبه جهت ایراد سخنرانی وارد صحن علنی شد.

رئیس مجلس در ابتدای سخنان همتای سوری خود گفت: دولت دوست سوریه از جمله دولت‌های است که با ایران یک روابط بسیار استراتژیک و دراز مدت دارد و در مسایل مختلف سیاسی و امورات مهمه‌ای که مربوط به ایجاد استقرار و امنیت در منطقه است همکاری‌های نزدیکی بین دو کشور وجود داشته و دارد.

وی با بیان اینکه همکاری‌های دو جانبه‌ای بین دو کشور وجود دارد گفت: همکاری‌های دو جانبه در امور اقتصادی، سیاسی، دیپلماتیک و رایزنی‌های دیپلماتیک در سطح بسیار خوبی تعریف شده است از این جهت حضور ایشان، بسیار مغتنم است و  به بالا رفتن سطح همکاری‌های دو کشورکمک خواهد کرد.

رئیس مجلس گفت: از طرف دیگر دکتر الابرش و هیات همراهشان که به ایران آمدند یکی از اهدافشان بالا بردن سطح همکاری‌های پارلمانی بین دو کشور است که روز گذشته بحث‌های مفصلی داشتیم و کمیسیون‌های مختلف دو پارلمان از این به بعد ارتباطات نزدیکتری با یکدیگر  ایجاد وفاق در قوانین مشابه خواهند داشت.

لاریجانی تصریح کرد: دکتر الابرش از نظر شخصیتی فرد ممتازی هستند و در شرایط حساس سال گذشته که بحرانی در غزه به وجود آمده بود و رژیم صهیونیستی یک حمله ناجوانمردانه‌ای را به غزه و بر ملت مسلمان فلسطین کرده بود ایشان با حضور مستمرشان و همراهی دائمی که با ایران داشتند در ایجاد فضای فشار بر رژیم صهیونیستی و کمک به مردم فلسطین از طریق همگرا کردن پارلمان‌های کشورهای اسلامی و همچنین کشورهای آسیایی اهتمام بلیغی نمودند.

وی گفت: لذا از این همت ایشان تشکر می‌کنیم و امیدواریم در شرایط فعلی هم که مردم مسلمان غزه در محاصره هستند همکاری ایران و سوریه با کشورهای دیگر کمک کند برای باز شدن راه جهت مساعدت ملل اسلامی به مردم مظلوم فلسطین.

همچنین پس از پایان سخنان رئیس مجلس سوریه علی لاریجانی گفت: همکاری بین ایران و سوریه پایه‌های مودت را استوارتر خواهد کرد و نشانگر درک عمیق ایشان از انقلاب اسلامی و فکری که حضرت امام (ره) در فصل انقلاب اسلامی برای بیداری مسلمانان ایجاد کردند و مبانی جدیدی برای حرکت آزادی بخش مسلمانان در دنیا فراهم شد. ما صمیمانه از جنابعالی و آرای مترقی شما تشکر کرده و آرزومندیم که در سفری که به ایران دارید به همه اهداف ایجاد مودت بین ایران و سوریه و ایجاد آرامش در منطقه برسیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet