انتخابات ریاست جمهوری
1388/10/16 10:06:00
سرویس صحن
رئیس مجلس مردمی سوریه:

همواره تاییدکننده برخورداری ایران ازانرژی‌هسته‌ای هستیم

**رئیس مجلس مردمی سوریه گفت: ایران و سوریه در مسایل مختلف با یکدیگر همکاری دارند ما همواره در کنار شما و تایید کننده برخورداری جمهوری اسلامی از انرژی هسته‌ای هستیم.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، محمود الابرش رئیس مجلس مردمی سوریه گفت: ما شرایط سختی را می‌گذرانیم اما دشمنان اسلام همواره مقابل ایستادگی‌های ملت مسلمان شکست می‌خورند.

وی افزود: او عامل محبت‌ها و درود‌های ملت سوریه و دولت آن کشور برای مردم جمهوری اسلامی ایران است به همکاری‌های نزدیک دو کشور اشاره کرد و گفت: ایران و سوریه در مسایل مختلف با یکدیگر همکاری دارند ما همواره در کنار شما و تایید کننده برخورداری جمهوری اسلامی از انرژی هسته‌ای هستیم.

الابرش تصریح کرد: ملت، دولت سوریه با صدایی رسا موضعی اصولی و دوستانه اعلام می‌کنند که انرژی هسته‌ای حق مسلم ملت ایران است.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی در ثبات و امنیت منطقه نقش دارد. بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران کشور شما نقش مهمی در ثبات و امنیت منطقه داشته و همواره در مقابل دیکته‌های بیگانگان در راس آن امریکا ایستادگی کرده اید.

رئیس مجلس سوریه گفت: موضع ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در برابر رفتار غربی‌ها باعث ناخشنودی دنیای غرب است و جمهوری اسلامی همواره در مقابل توطئه‌های غرب ایستادگی کرده است اما غرب معذور از توطئه چینی علیه جمهوری اسلامی ایران و کسانی که در مقابل آنان ایستاده‌اند دست بردار نیستند.

وی با اشاره به موضع ملت ایران در حمایت از مقاومت لبنان و فلسطین گفت: تشکیل دولت فلسطین به پایتختی قدس شریف از سوی جمهوری اسلامی ایران باعث ایجاد این حق برای مردم فلسطین شده است و این موضع موجب افتخار انسان‌های باوجدان، مسلمانان و دنیای عرب نیز گردیده است.

وی ادامه داد: ما با دیکته کردن دیگران در تصمیم‌گیری‌ها مشکل داریم و امروز اصلی‌ترین نیاز منطقه را ثبات، امنیت و گستردگی عدالت می‌دانیم.

الابرش ادامه داد: قطعا تشکیل سازمان کنفرانس اسلامی به تحقق این امر کمک خواهد کرد و این سازمان در آینده مرجعی برای تصمیم‌گیری در منطقه خواهد بود.

وی گفت: مرحوم حافظ اسد و بشار اسد رئیس جمهور فعلی سوریه به خوبی اهمیت جمهوری اسلامی ایران را درک کرده و برای ارتباط هر چه بیشتر با آن کشور تلاش کرده‌اند چرا که جمهوری اسلامی ایران بعد از جنگ جهانی اول در جال حاضر بهترین جایگاه خود را دارد.

الابرش افزود: ایران و سوریه بهترین ارتباط را برای ساختن منطقه دارند. روابط گسترده دو کشور از زمان امام خمینی و مرحوم حافظ اسد آغاز شده است.

این روابط به هیچ عنوان قابل خدشه نخواهد بود بلکه همواره ما در بحث افزایش همکاری‌ها حرکت خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: ملت‌های مسلمان در مقابل اقدامات خشونت آمیز متحد خواهند بود و برای خیر، عدالت و برابری کار می‌کنند. ملت سوریه با تمام توان و نیروی خود در کنار انقلاب اسلامی خواهد ایستاد و آن را الگویی برای ملت‌های مسلمان منطقه می‌داند.

رئیس مجلس سوریه گفت: جمهوری اسلامی ایران با چنین رویکردی همواره در مقابل دشمنان پیروز خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet