هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

مجلس به یک فوریت طرح اصلاح تبصره ماده 9 قانون تاسیس و اداره مدارس رای نداد

سرویس صحن
**نمایندگان مردم در مجلس با یک فوریت طرح اصلاح تبصره ماده 9 قانون تاسیس و اداره مدارس رای نداند تا این طرح به صورت عادی در دستور کار مجلس قرار گیرد.
چهارشنبه 16 دی 1388 ساعت 11:53

به گزارش خبرنگار خانه ملت، مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح اصلاح تبصره ماده 9 قانون تاسیس و اداره مدارس، مراکز آموزشی و پرورشی غیر دولتی رای نداد.

این طرح جهت بررسی بصورت عادی در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد.

در مقدمه این طرح آمده که با عنایت به مصوبه مورخ 21/5/65 شورای عالی انقلاب فرهنگی و با توجه به ماده 26 قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و نظر به ماده 1 آیین نامه مهدهای کودک که بر مبنای مصوبه مذکور توسط وزارتین آموزش و پرورش کشور و سازمان بهزیستی تدوین شده و دامنه سنی کودکان مهدهای کودک را از سه ماهگی تا پایان 5 سالگی تعیین نموده و حسب تبصره ماده 9 قانون تاسیس و اداره مدارس، مراکز آموزشی و مراکز پرورشی غیر دولتی که سنین کودکان مراکز مزبور را 4 و 5 سالگی تعیین نموده است و از آنجا که این موضوع به ورشکستگی بیش از 600 مهدکودک خصوصی از جامعه هدف 14 هزار واحدی آن مراکز منجر شده است. از این رو جهت پیشگیری از تداوم و تشدید ورشکستگی مدیران موسس مهدهای کودک خصوصی این تقاضا با یک فوریت به هیات رئیسه تقدیم شد.

براساس ماده واحده این طرح عبارت «4 و 5 سالگی» که در تبصره ماده 9 قانون تاسیس و اداره مدارس، مراکز آموزشی و مرازک پرورشی غیر دولتی را به عبارت «5 سال تمام» تغییر می‌یابد.

پ

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000