هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در دیدار هاشمی با وزیر فرهنگ کره جنوبی

تاکید بر اجرایی شدن تفاهم نامه فرهنگی دو کشور

سرویس بین الملل
**هیات پارلمانی ایران که در حال حاضر در کره جنوبی بسر می‌برند، عصر دیروز با وزیر فرهنگ، ورزش و گردشگری جمهوری کره جنوبی ملاقات کردند.
چهارشنبه 16 دی 1388 ساعت 16:03

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، سیدحسین هاشمی - رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره جنوبی در این ملاقات با اشاره به پیشینه خوب و مستحکم روابط تهران - سئول بر ضرورت استمرار و تحول در روابط و همکاری ایران و کره در تمامی عرصه‌ها به ویژه در عرصه فرهنگی تاکید کرد.

وی در ادامه با اشاره به تنوع آب و هوایی و آثار باستانی کشورمان تصریح کرد: ایران با دارا بودن تنوع آثای باستانی و منحصر به فرد بودن آب و هوایی آن در جهان، جذابیت فراوانی برای جذب توریسم دارد که کره جنوبی می‌تواند با سرمایه گذاری خود در صنعت توریسم در ایران، مشارکت نماید.

 هاشمی همچنین ابراز امیدواری کرد، هر چه زودتر تفاهم نامه‌های فرهنگی بعمل آمده در گذشته فی مابین دو کشور، به مرحله اجرا برسد.

در ادامه این ملاقات، وزیر فرهنگ و ورزش و گردشگری جمهوری کره باابراز خشنودی از توسعه روابط فرهنگی دو کشور، بر عزم واراده مقامات کشورش در جهت افزایش مناسبات با جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

وی همچنی از تبادل تیم‌های ورزشی و مربیان رشته‌های مختلف ورزشی بین دو کشور استقبال کرد.

وزیر فرهنگ کره جنوبی اعلام آمادگی کرد، در عرصه‌های مختلف فرهنگی منجمله تبادل هنرمندان سینما و تئاتر و اساتید خط، موسیقی و سایر جلوه‌های هنرهای نمایشی و تجسمی با جمهوری اسلامی ایران همکاری مستمر و پایداری را بنا نماید.

وزیر کره‌ای با تحسین برگزاری نمایشگاه هفت هزار سال شکوه تمدن پرشیا در کره جنوبی در سال گذشته و همچنین با اشاره به نمایش سریال‌های کره‌ای در تلویزیون ایران، بر ضرورت تداوم اینگونه برنامه‌ها و تاثیر مثبت آن بر توسعه سایر ابعاد روابط بین دو کشور تاکید کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000