هفته دفاع مقدس
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
در دیدار هاشمی با قائم مقام وزارت امور خارجه جمهوری کره مطرح شد:

تلاش برای افزیش همکاری های ایران و کره جنوبی

سرویس بین الملل
**سید حسین هاشمی رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره جنوبی و رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی روز گذشته با شین‌گاک سو قائم مقام وزارت امور خارجه و تجارت خارجی جمهوری کره دیدار و گفتگو کرد.
چهارشنبه 16 دی 1388 ساعت 16:22

به گزارش خانه ملت به نقل از اداره اخبار مجلس شورای اسلامی، قائم مقام وزارت امور خارجه و تجارت خارجی کره با اشاره به مناسبات تاریخی و فرهنگی ایران و کره جنوبی بر ضرورت تداوم و توسعه همکاریهای فرهنگی و سیاسی بین دو کشور تاکید کرد.

وی همچنین اظهار امیدواری کرد: فضای مناسب‌تری برای سرمایه‌گذاری بیشتر شرکت‌های کره در بخش‌های مختلف اقتصادی و صنعتی جمهوری اسلامی ایران به ویژه در بخش نفت و گاز ایجاد شود.

وی در ادامه با اشاره به وضعیت کنونی نظام بین‌الملل بر اراده رهبران عالی‌ کشورش برای تقویت و تحکیم مناسبات فی‌مابین تاکید کرد و اظهار امیدواری نمود: مسئولین ارشد دو کشور با هوشیاری لازم موجب همکاری‌های موجود و ارتقاء روز افزون آن شوند.

در ادامه این ملاقات سید حسین هاشمی رییس کمیسیون صنایع ومعادن مجلس شورای اسلامی با تشریح ظرفیتهای موجود ایران برای همکاری با بخش‌های عمده اقتصادی و صنعتی کره اظهار داشت: در سیاست نگاه به شرق جمهوری اسلامی ایران که به صورت روز افزون تقویت می‌گردد، همکاری با جمهوری کره، جایگاه استراتژیک ومهمی دارد.

رییس گروه دوستی پارلمانی ایران و کره جنوبی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار امیدواری نمود، وضعیت پایدار و مبتنی بر صلح و آرامش شبه جزیره کره حفظ شود و روند وحدت دو کره با موفقیت محقق گردد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000