هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
عباسپور خبر داد:

حضور وزیر آموزش و پرورش در جلسه آتی دیوان محاسبات با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات

سرویس کمیسیون ها
**رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: در جلسات آتی کمیسیون آموزش با دیوان محاسبات وزرای علوم و آموزش و پرورش حضور خواهند یافت.
جمعه 18 دی 1388 ساعت 13:18

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات در گفتگو با خبرنگار خانه ملت اظهار داشت: در جلسه‌ای که کمیسیون آموزش و تحقیقات با دیوان محاسبات تشکیل داد، ارتباط مجلس و کمیسیون آموزش با دیوان محاسبات مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه این جلسات باعث ارتباط منسجم میان کمیسیون و برای بررسی طرح و لوایح خواهد بود گفت: در این جلسات نماینده دیوان محاسبات حضور داشت و وضعیت ارتباط دستگاه‌ها و نحوه هزینه کردن آن مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: همچنین گزارشی از تخلفات که در وزارت علوم و آموزش و پرورش و در بخش تحقیقات صورت می‌گیرد در اختیار مجلس قرار گرفت.

عباسپور اظهار داشت: بعضی از این تخطی‌ها و اختلاف‌ها که از روی عدم اطلاع از قوانین صورت می‌گرفت اما دیوان محاسبات در این مورد اقدام مناسبی صورت داد و در این راستا با آگاهی دادن و راهنمایی از تخلف مسئولین جلوگیری می‌کند.

وی افزود: به عنوان مثال بحثی در خصوص اعتبارات کلانی بود که از معاونت علمی، فناوری به بنیاد علمی نخبگان منتقل شده که این مساله مورد بررسی قرار گرفت و یا در آموزش و پرورش شاهد اخذ وجوهی هستیم که منطبق بر قانون نیست و در حقیقت طبق قوانین به خزانه ریخته نمی‌شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات گفت: تاکید ما در خصوص دانشگاه‌ها بر هیات امنایی کردن است، اما اگر خلاء قانونی وجود دارد و چارچوب مشخص نیست، چارچوب‌ها توسط مجلس در قانون تعیین و تعریف شد اما استقلال دانشگاه‌ها در هزینه‌ها باید حفظ شود.

نماینده تهران گفت: مقرر شد تا در جلسات آتی کمیسیون با دیوان محاسبات هم از وزیر دستگاه مربوطه (وزیر علوم و آموزش و پرورش) دعوت کنیم تا با رئیس دیوان محاسبات تا این مسایل مشترک با حضور کارشناسان دیوان محاسبات و وزرای مربوطه مورد بررسی قرار گیرد تا این مسایل ساماندهی شود.

عباسپور تصریح کرد: در جلسات دیوان محاسبات با کمیسیون‌های تخصصی مجلس اقدامات بسیار خوبی صورت می‌گیرد و معتقدیم که دیوان اقدامات خوبی را صورت داده است به خصوص آنکه گزارش‌های دیوان به روز شده و در مورد بودجه 3 دوازدهم و 6 دوازدهم توسط دیوان به مجلس ارائه شده است.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000