هدر اصلی
1388/10/20 09:01:00
سرویس صحن
لاریجانی با اشاره به بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب:

فضای سیاسی کشور باید به بحث توسعه اختصاص یابد

**رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب یادآور شد: اراده‌ها به جای ایجاد فرسایش سیاسی با یکدیگر و تنازع در امور فرعی، به سوی مبارزه با این ائتلاف ضد دین و ضد انقلاب و استکباری متمرکز گردد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "علی لاریجانی" در نطق پیش از دستور خود در جلسه علنی روز یکشنبه، با اشاره به اقدام شجاعانه روحانیون و مردم متدین قم در 19 دی ماه 56 گفت: این حرکت موتور محرکه انقلاب اسلامی بود، مهم‌تر از آن تبیین کننده هویت انقلاب گردید؛ یعنی اسلامیت نهضت، در صراط روحانیت مبارز جلوه کرد که نقطه شروع و تکوین آن دفاع از مقام مرجعیت در مقابل حرکت موهن رژیم دیکتاتوری شاه بود.

وی یاد شهدای گرانقدر قیام افتخار آفرین را گرامی داشت.

رییس مجلس درادامه با اشاره به دیدار روز گذشته مقام معظم رهبری با جمعی از مردم قم، اظهار داشت: این دیدار هم یادآور عظمت قیام 19 دی و هم عامل ماندگاری حرکت جهنده ملت در 9 دی همچنین راهنمای عمل ملت در شرایط حساس امروز ایران بود.

لاریجانی ادامه داد: بیان روشن رهبر معظم انقلاب در صف کشی جریان ضد انقلاب متشکل از دولت‌های استکباری به خصوص ایالات متحده و انگلیس و رژیم صهیونیستی و گروه‌های مارکسیست و سلطنت طلب و لیبرال در مقابل ملت عزیز، جهت‌گیری درست همه دوست داران انقلاب را تنظیم می‌نماید. تا اراده‌ها به جای ایجاد فرسایش سیاسی با یکدیگر و تنازع در امور فرعی، در این مرحله انقلاب به سوی مبارزه با این ائتلاف ضد دین و ضد انقلاب و استکباری متمرکز گردد.

رئیس قوه مقننه تصریح کرد: این موقف روشن قلمرو مشخصی را تعریف نمود تا همه کسانی که امروز در امتداد گذشته انقلابی خود به درستی گام برنداشته‌اند، اصلاح مسیر نمایند.

وی اظهار داشت: به نظر می‌رسد چنانچه حضرات معترضین در این مقام راه خود را با صراحت از ائتلاف ضد انقلاب ضد دین متمایز نمایند جدای از اصلاح حیات سیاسی خود، کمک جدی به روشنی راه مبارزه با استکبار ملت ایران خواهند داشت که انشاالله نزد خداوند ماجور خواهند ماند.

لاریجانی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری گفت: مقام رهبری استراتژی دشمن را سرگرم سازی ملت و دولت به همین جدال‌ها معرفی نمودند و توصیه دقیقی داشتند که همه افراد جامعه باید تلاش کنند تا در این طراحی حریف گرفتار نشوند تا شاهد چرخه پرتحرک توسعه کشور در ابعاد اقتصادی، سیاسی و فرهنگی باشیم.

وی اظهار داشت: این جهت گیری مترقی هم برای سیاستمداران و هم صاحبان رسانه‌ها باید مبنای عمل قرار گیرد تا از هرگونه مجادله غیر ضرور پرهیز شود و فضای اصلی سیاسی کشور به بحث و گفتگو پیرامون چگونگی توسعه کشور اختصاص یابد.

لاریجانی با تاکید بر سخنان مقام معظم رهبری گفت: تاکید رهبر معظم انقلاب به جوانان و بسیجیان مبنی بر پرهیز از هرگونه اقدام بی‌رویه و ابتناء یکسره امور کشور بر منهج قانونی باید برای همه دوستداران انقلاب نصب العین قرار گیرد.

وی تصریح کرد: اینگونه اقدامات هر چند با خیرخواهی صورت پذیرد عملا بستر سوء استفاده دیگران را فراهم کرده و به آشفتگی محیط سیاسی، اجتماعی منجر می‌گردد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حملات اخیر رژیم صهیونیستی به نوار غزه یادآور شد: این حملات همراه با مسدودسازی راه‌های کمک به مردم فلسطین، در سالگرد استراتژی مخرب ایالات متحده در حمایت کامل از این رژیم گردنکش خاورمیانه می‌باشد.

وی افزود: تغافل و خواب آلودگی برخی کشورهای منطقه نسبت به سرنوشت فلسطین و تلاش در جهت طرح‌های عقب افتاده سازش آن هم در فضای تهدیدات نظامی رژیم صهیونیستی پرده دیگری از سناریوی آمریکا در منطقه می‌باشد.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: شتاب زدگی رژیم صهیونیستی در این مقطع، افکار ملت‌ها را به کنه طراحی آنها متمرکز نمود و قطعا مقاومت ملت فلسطین و حمایت مسلمانان، آبروی استراتژی فریبکارانه تغییر را خواهد ریخت.

لاریجانی ادامه داد: سفر عجولانه فرمانده نظامی آمریکا به کشور یمن و اعلام پرسر و صدای آمریکا و انگلیس مبنی بر همکاری و سرکوب مسلمانان و سخنان توهین آمیز آخوند درباری وهابی در ریاض نسبت به ساحت مقدس آیت الله سیستانی نشان می‌دهد که مجددا طرحی شیطنت آمیز را در جهت ساماندهی مجادلات دروغین بین مسلمانان دنبال می‌کنند تا همراه با ژست‌های قدرت مآبانه، فرصت برای اقداماتی علیه مردم مظلوم فلسطین را فراهم نمایند.

وی اظهار داشت: سخنان سخیف و بی‌مایه و سراسر توهین امام جمعه وهابی ریاض نسبت به مکتب تشییع و اسائه ادب به جایگاه مرجع بزرگ شیعیان، توطئه خبیثانه همراهی قدرت استکباری برخی عوامل منطقه‌ای را نشان می‌دهد.

رییس مجلس تصریح کرد: جمهوری اسلامی با رصد حوادث منطقه از مسئولینکشور سعودی می‌خواهد تا نسبت به چنین افرادی که به یک مکتب و ملت عراق توهین نمودند، برخورد جدی انجام دهند.

وی تاکید کرد: بدانند که با این حرکت‌های سخیف منزلت بزرگان کاهش نمی‌یابد و تنها رفتار آنان در ترازوی قضاوت مسلمانان سنجیده می‌شود که به جای کمک به مردم فلسطین و ایستادگی در مقابل رژیم صهیونیستی در صف مسلمانان اختلاف می‌افکنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet