عید سعید غدیرخم
1388/10/20 15:49:00
سرویس سیاسی
نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

گزارش کمیته حقیقت یاب بی طرفانه و بدون اغماض است

**نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تاکید کرد: قرائت گزارش کمیته بررسی حوادث پس ازانتخابات محکم، مستحکم، بر محور حق و عدالت تنظیم شده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت فرهاد تجری روز یکشنبه در خصوص قرائت گزارش کمیته بررسی حوادث پس از انتخابات گفت: گزارش دارای نقطه قوت‌های بسیار و نیز نقاط ضعفی است.

وی در خصوص نقاط قوت گفت: نقطه قوت گزارش کمیته بررسی حوادث پس از انتخابات، نگاه بدون اغماض، بدون تعارف و عادلانه‌ای است که در آن دیده می‌شود.

عضو کمیته بررسی حوادث پس از انتخابات در ادامه افزود: نگاه کمیته کاملاً بی‌طرفانه، حکیمانه، جامع و منطبق بر واقعیت است.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در خصوص نقاط ضعف گزارش نیز گفت: قصد و نیت کمیته بررسی حوادث پس از انتخابات از روز نخست تهیه گزارش نبود، بلکه هدف تاکید بر روی مسئولیت‌ها افراد مقصر بود که پاسخگوی موضوع باشند نه دستگاه‌ها.

نماینده مردم قصر شیرین در مجلس شورای اسلامی گفت: اما روند گزارش به سمتی رفت که دستگاه قضایی و انتظامی پاسخگو شدند.

تجری خاطر نشان کرد: موضوع حادثه بازداشتگاه کهریزک حاکی از این است این حادثه باید موضوعی 100درصد اتفاقی است و شخص باید پاسخگو باشد نه سیستم .

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس یادآور شد: اما گزارش کمیته بررسی حوادث پس از انتخابات به سمتی رفت که سیستم قضایی بازخواست شود، در حالی که باید مسئولیت فردی، حقیقی افراد مدنظر بود.

وی بار دیگر تاکید کرد: در گزارش قرائت شده کمیته حوادث پس از انتخابات، به مسئولیت حقوقی توجه شده بود و بعد مسئولیت فردی کمرنگ بود.

تجری در پایان یادآور شد: باید همه تلاش کنیم تا قانون در کشور نهادینه شود و به آن تمکین  کنیم.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet