هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

جهانگیرزاده خواستار دفاع هیات رییسه از شان نمایندگان شد

سرویس صحن
**نماینده مردم ارومیه در تذکر خود خواستار دفاع هیات رییسه از شأن نمایندگان شد.
یکشنبه 20 دی 1388 ساعت 12:08

به گزارش خبرنگار خانه ملت جواد جهانگیرزاده نماینده ارومیه در قالب تذکری با استناد به ماده 23 آیین‌نامه داخلی مجلس گفت: ما به رییس، نواب و دبیران هیات رییسه رای دادیم و انتظار داریم که از شأن نمایندگان دفاع کنند.

نماینده ارومیه گفت: اگر کسی در حال تذکر و اعتراض است ما یک نقشه راهی به نام آیین‌نامه داخلی مجلس داریم، قرار نیست که برخی از برادران خود را قیم مجلس بدانند و اعتراض کنند که چه کسی صحبت کند و چه کسی صحبت نکند مجلس قوانین و انضباطی دارد.

وی افزود: یکی از دوستان در جایگاه هیات رییسه حاضر شده و از آن بالا می‌گویند که مثلاً فلان نماینده بنشیند و فلان نماینده صحبت کند. به ایشان چه ربطی دارد متاسفانه هیات رییسه هم در این موارد سکوت می‌کند.

جهانگیرزاده با اشاره به نطق میان دستور یکی از نمایندگان گفت: این نماینده که سخنانش با سکوت هیات رییسه همراه بود بیان می‌کند که نمایندگان صبح از خواب بلند می‌شوند و شروع به قانونگذاری می‌کنند، این چه کاری است؟ نماینده‌ایی که طی مدت 18 ماه نه در مورد یک لایحه و یا طرح هیچگونه صحبتی نکرده است و به سکوت گذرانده است و اقدامات قانونی و تلاش مجلس را با یک نطق به افتضاح بکشاند.

وی افزود: باید هیات رییسه از شأن نمایندگان دفاع کند، اگر قرار است تذکری داده شود باید توسط رییس جلسه صورت گیرد.

علی لاریجانی با وارد دانستن تذکر نماینده ارومیه گفت: البته اداره مجلس نظامات دارد اما به هر حال برخی از دوستان ظاهر کار را رعایت نمی‌کنند ولی ما براساس آیین‌نامه عمل خواهیم کرد و شما تردید نداشته باشید.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000