شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نماینده نیشابور در نطق میان دستور:

نبود بصیرت در برخی نخبگان سیاسی شرایط را دشوار می کند

سرویس صحن
**حسینی اظهار داشت : آنچه روشن است این است که نبود بصیرت در برخی نخبگان سیاسی و حتی برخی مسوولان و موثرین نظام، شرایط را دشوار می کند.
سه‌شنبه 22 دی 1388 ساعت 14:03

به گزارش خانه ملت، علی حسینی نماینده نیشابور در نطق میان دستور خود ضمن  تسلیت به مناسبت رحلت آیت الله موسوی، موسس و رئیس حوزه علمیه نیشابور اظهار داشت :‌ ملت رشید ایران در آغاز چهارمین دهه انقلاب اسلامی روزهای شیرین و تلخی را سپری کرد و  تلخی های آن روزها را برخی از مسوولین و نخبگان سیاسی و شیرینی هایش را مردم عزیز رقم زدند، اگرچه دشمنان اسلام و انقلاب، بنابر کینه همیشگی سهم عمده‌ای در وجود و استمرار تلخی ها داشته و دارند. 
نماینده نیشابور افزود:‌ درس‌ها و عبرت‌های بسیاری در مسایل سیاسی - اجتماعی سال وجود دارد و اندیشمندان و صاحب نظران نقاد و منصف باید نسبت به تحصیل و پرورش علمی این عبرت ها اقدام کنند.
حسینی اظهار داشت :‌اما آنچه روشن است این است که نبود بصیرت در برخی نخبگان سیاسی و حتی برخی مسوولان و موثرین نظام، شرایط را دشوار می کند.

حسینی افزود:‌بصیرت یعنی آگاهی عالمانه، عمیق وهمه جانبه نسبت به مسایل کشور همچنین ‌ تصمیم گیری و عمل در راستای منافع و مصالح اسلام، ملت و کشور ، نگاه دقیق، خیرخواهانه از روی اخلاص به مسایل و پرهیز از باند گرایی و حواشی و توجه به متن، پرهیز از تعصبات افراطی و کج روی های انحرافی، احترام به دیگران و پرهیز از خود بزرگ بینی، حرکت بر مدار قانون و پرهیز از حرکت های خودسرانه نوعی بصیرت  است.

وی گفت:‌ بصیرت مستلزم حرکت وهمراهی با مقام معظم رهبری است و  مسلما کسانی که با کوتاهی و عقب ماندن  ،‌حاضر به همراهی نیستند ویا جلوتر از رهبر و مقتدای خود حرکت می کنند از شاخصه بصیرت محرومند و نمی توانند در شرایط بحرانی و غبار آلودگی راه درست و مستقیم را تشخیص دهند.

نماینده نیشابور ضمن تشکر از  حمایت قاطع و حضور شکوهمند ملت ایران از شعائر دینی و اصل مترقی ولایت فقیه ومحکومیت حرمت شکنی شعائر عاشورایی اظهار داشت : مطمئن هستیم تا مردمی چنین وفادار ودوستدار اهل بیت عصمت و طهارت و عاشق ولایت وجود دارند، هیچ خدشه ای به آرمان های انقلاب عزیزمان وارد نخواهد آمد.

وی همچنین در خصوص اخباری مبنی بر این که رئیس دفتر رییس جمهور که ریاست کمیسون فرهنگی دولت را برعهده دارد، مبلغ قابل توجهی به نمایشگاه عکس یک هنرپیشه سینما مساعدت کرده است،  اظهار داشت : کمک به اهالی فرهنگ و هنر با حفظ شرایط امری پسندیده است، اما در این زمینه توجه به مقایسه‌های ذیل ضروری است.

حسینی تصریح کرد : کل اعتبارات فرهنگی هر یک از ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان های بزرگی مثل خراسان،خوزستان، مازندران، آذربایجان شرقی، اصفهان و فارس در سال گذشته و جاری کمتر از 500 میلیون تومان بوده است و این در حالی است که کل بودجه فرهنگ و هنری در شهرهای بزرگی مثل دزفول، آبادان، شاهرود، کاشان ، سبزوار و نیشابور کمتر از 15 میلیون تومان است.

وی با بیان اینکه  شهر نیشابور که با حدود 500 هزار نفر جمعیت، دارای پیشینه کهن فرهنگی و تاریخی است فقط 12 میلیون تومان درکل سال اعتبار فرهنگی دارد اظار داشت :‌ این اعتبارات اندک چه تناسبی با پرداخت مبالغ کلان به مرکز نشینان آن هم به یک نمایشگاه نقاشی دارد؟

حسینی درادامه از رئیس جمهوردرخواست نمود تا با نگاه عدالت مدارانه و توسعه متوازن دستور دهد که دستگاه های متولی ضمن شناسایی استعدادهای فرهنگی هنری هر منطقه جهت تولید آثار فاخر فرهنگی، هنری و حمایت از هنرمندان شهرستانی تلاش جدی نمایند.

 نماینده نیشابور  با اشاره به  اعطای سیمرغ بلورین جشنواره فجر به تهیه کنندگان و هنرمندان برتر فیلم ها، از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاون سینمایی در خواست کرد که به  پاس یاد عطار نیشابوری که تسمیه سیمرغ بلورین از اوست، بخش فیلم ها معناگرای جشنواره را رونق بخشد و چند حلقه از فیلم های جشنواره را همزمان در زادگاه عطار اکران کند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000