هدر اصلی
1388/10/22 17:00:00
سرویس بین الملل
جلالی از جلسه کمیسیون امنیت ملی خبر داد:

عدم تحرک سازمان کنفرانس اسلامی به نفع امت اسلام نیست

**سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص جلسه امروز این کمیسیون گفت: در این جلسه به موضوعات مختلف در خصوص سیاست خارجی و تحولات منطقه‌ایی و مساله یمن پرداخته شد.

به گزارش خانه ملت کاظم جلالی افزود: طبعا در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایجاد ثبات منطقه‌ایی و گسترش روابط با همسایگان دارای اولویت می‌باشد؛ اما برخی قدرت‌های فرامنطقه‌ایی با تجمیع نیرو در منطقه و با استفاده از برخی دولت‌های منطقه به روند ثبات خلل جدی وارد می‌کنند.

جلالی گفت: در قضیه یمن نیز دخالت برخی کشورهای منطقه و به طور مشخص عربستان سعودی و با پشتیبانی آمریکا مسئله پیچیده‌تر شده است، در حالی که انتظار می‌رفت این بحران هر چه سریعتر پایان یابد و برادران مسلمان با اعتماد در کنار هم قرار گیرند و تهدیدهای جدی منطقه‌ایی همانند مساله صهیونیزم و رژیم غاصب مورد نظر قرار داشته باشد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: بی‌تردید امروز کشورهای اسلامی خصوصا سازمان کنفرانس اسلامی باید نقش جدی ایفا نماید و حقیقتا عدم تحرک سازمان کنفرانس اسلامی به کاهش تاثیرگذاری و تنزل ارتقاء این سازمان می‌انجامد و این به نفع امت اسلامی نیست.

جلالی در پایان گفت: امشب کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در محل وزارت امور خارجه میهمان وزیر خارجه و معاونین وی می‌باشد و در آنجا در خصوص مسائل دیگر مربوط به سیاست خارجی بحث خواهد شد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet