هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
نورا با انتقاد از ارائه دیرهنگام لایحه برنامه پنجم

اولویت با بررسی لایحه بودجه سال آینده است

سرویس اقتصادی
**عضو کمیسیونبرنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: اولویت مجلس با بررسی لایحه بودجه سال آینده است.
شنبه 26 دی 1388 ساعت 16:09

عباسعلی نورا در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، با انتقاد از تاخیر در ارائه لوایح بودجه و برنامه پنجم توسعه همه جانبه کشور گفت: متاسفانه دولت با توجه به تاخیری که در ارائه لوایح برنامه پنجم و بودجه سنواتی انجام داد مجلس را به چالش کشانده است.

نورا گفت: مجلس از سوی دولت در تنگنای نامناسبی برای بررسی این دو لایحه مهم کشور قرار داده شده است و این موضوع جای گلایه دارد.

نماینده زابل و زهک با بیان اینکه باید با عوامل تاخیر ارائه لوایح مهم کشور به مجلس برخورد شود، تصریح کرد: تا چه زمانی باید این اتفاق بیفتد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه در ادامه گفت: هیچ راه‌کاری برای مجلس باقی نمانده است. ما باید برنامه پنجم را به سال بعد موکول کنیم و بر مبنای اصول کلی برنامه پیشنهادی دولت، بودجه سال آینده را هم بررسی و تصویب نماییم.

نورا با بیان اینکه اصول کلی برنامه‌ها معمولا تغییری نمی‌کند، افزود: ما باید این اصول را به عنوان ملاک قرار دهیم و لایحه بودجه را براساس آن بررسی کنیم.  امسال هم طی این 2 ماه به آخر سال مانده باید لایحه بودجه را بررسی کنیم.

وی با اشاره به این مطلب که فرصت بررسی بودجه سال آینده کل کشور هم از دست رفته است گفت: با این فرصت مجلس نمی‌تواند کارکرد مناسبی داشته باشد.

وی در ادامه گفت: پیشنهاد دیگری هم است که مجلس چند دهم بودجه را به دولت اختیار بدهد و برنامه پنجم را بررسی کرده و بعد در فرصت مناسب بقیه لایحه بودجه را بررسی نماییم.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000