ولادت امام موسی کاظم (ع)
1388/10/27 09:31:00
سرویس کمیسیون ها
عباسپور تهرانی فرد:

مصوبات سفرهای استانی، قوانین قبلی مجلس است

**رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مصوبات سفرهای استانی در حقیقت قوانین قبلی مجلس است.

"علی عباسپور تهرانی فرد" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص وضعیت اجرایی مصوبات سفرهای استانی ریاست جمهوری گفت: مصوباتی که در این سفرها به تصویب می‌رسد، در حقیقت تصویب مجدد اعتباراتی است که مجلس به صورت کلان در اختیار دولت قرار داده است.

وی تصریح کرد: این سفرها چه انجام شود یا نشود، این مصوبات باید به اجرا درآیند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: مثلاً مجلس حدود 4 هزار میلیارد تومان به بازسازی و نوسازی مدارس اختصاص داده است؛ حال اینکه در سفرهای استانی می‌گویند مدرسه‌ای ساخته شد یا بازسازی شد، این احداث یا تعمیر ساختمان از محل همین بودجه انجام شده است.

وی خاطرنشان ساخت: منابعی که در مصوبات سفرهای استانی به انجام اموری اختصاص می‌یابد، در حقیقت همان بودجه مستقلی است که در مجلس به تصویب رسیده است، بنابراین چه این سفرهای استانی انجام می‌شد یا نمی‌شد این پول می‌بایست برای این امور پرداخت می‌شد.

عباس‌پور اظهار داشت: گاهی نیز قول‌هایی که در بعضی از سفرهای استانی داده می‌شود اعتبارات آن باید در بودجه سالانه سال‌های آینده دیده شود و در مجلس نیز باید به تصویب برسد تا بتواند در کشور اجرا شود.

وی گفت: اعتبارات متمرکز نیز وجود دارد که همیشه در اختیار رییس جمهور قرار دارد که در دوران گذشته نیز چنین بوده است یعنی در مواردی که رییس جمهور بخواهد هزینه کند از این اعتبارات استفاده می‌کند و البته این اعتبارات محدود است.

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات متذکر شد: قول‌هایی که در طی این سفرهای استانی داده می‌شود، نیاز به مصوبه‌های قانونی مجلس دارد تا بتواند عملی شود.

نماینده مردم تهران یاداور شد: گزارش‌های برخی از همکاران در مجلس نشان می‌دهد که برخی  پروژ‌ه‌ها و بعضاً قول‌هایی که در اعتبارات مصوب مجلس نبوده و یا در اعتبارات سال‌های آتی قرار می‌گیرد، عملاً به اجرا درنیامده است.

وی یادآور شد: سفرهای استانی از نقطه نظر ساخت و ساز روال خاصی دارد که اعتبارات آن باید در مجلس به تصویب برسد تا بتواند به صورت اجرا درآید لذا از این بابت امتیازی برای سفرها نمی‌توانیم قائل شویم.

عباسپور خاطر نشان کرد: اما از اینکه یک شخصیت‌ها و مسئولین رده بالای کشور بین مردم حاضر می‌شوند و با مردم در تماس نزدیک قرار می‌گیرند، مانند نمایندگان که هر سه هفته یک بار یک هفته به حوزه‌های انتخابیه سر می‌زنند و با مردم در تماس دائم هستند، این سفرها می‌تواند مفید باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet