آغاز هفته وحدت
1388/10/27 15:22:00
سرویس سیاسی
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

اگرمصوبات اجرایی نشود،سفرهای استانی موضوعیت ندارد

**نماینده اردل و فارسان گفت: اگر قرار است دور سفرهای جدیدی صورت بگیرد و این تعهدات دوباره تلمبار و اجرا نشود، طبیعی است که موضوعیت این سفرها از بین می رود.

نوراله حیدری نماینده مردم اردل و فارسان در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، در خصوص وضعیت اجرای مصوبات سفرهای استانی ریاست جمهوری گفت: نگاه من نسبت به سفرهای استانی هیات دولت براساس سفر اول بسیار مثبت بود.

وی افزود: زیرا رئیس جمهور و هیات دولت ضمن اینکه از نزدیک مسایل و موضوعات مردم را بررسی می‌کردند و نیازهای استان‌ها را به درستی تشخیص داده و مصوب می‌کردند و از سوی دیگر موثر بودن دیدارهای مردمی و گره‌گشایی از امور مردم و حضور مسئولان عالی رتبه قوه مجریه در بین آنها باعث رفع مشکلات مردم می‌شود امر مطلوب و پسندیده‌ای است.

حیدری خاطرنشان کرد: اما متاسفانه بعد از سفر دور اول و دوم احساس می‌کنم چند اشکال به مصوبات دولت وارد است زیرا مبانی مالی این مصوبات همچنان در پرده ابهام قرار دارد.

وی گفت: بلاخره مجلس و دیگر نهادهایی که در این زمینه دخیل هستند و نیز اقتصاددانان و کارشناسان این بخش باید قانع و توجیه شوند که این مبانی تخصیص و استفاده دولت از منابع مالی بدون آنکه در بودجه سنواتی بیاید چیست؟ معتقدم دولت باید برای افکار عمومی و بویژه مجلس این مساله را روشن کند.

نماینده اردل و فارسان ادامه داد: نکته دیگر آنکه تجربه سفرهای اول و دوم نشان داده به رغم اینکه دولت اظهار می‌کند که مصوبات خود را براساس فرایند کارشناسی به تصویب می‌رسد اما اکنون تجربه نشان می‌دهد تعداد قابل توجهی از این مصوبات متاسفانه عملیاتی نشده و روند آنها به شدت به کندی در حال پیگیری است و بعضی از آنها نیز ممکن است قابلیت اجرایی نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: از این منظر معتقدم دولت دور سوم سفرها را همین رویکرد میزان تحقق آثار سفرهای اول و دوم قرار دهد چرا که ما درصد قابل توجهی از مصوبات هنوز به سرانجام نرسیده است.

حیدری افزود: اگر قرار است سفر سومی هم صورت بگیرد و این تعهدات دوباره تلمبار شود و اجرا نشود، طبیعی است که موضوعیت این سفرها را از بین ببرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات با اشاره به اینکه بیشتر مصوبات استانی دولت در واقع همان مصوبات مجلس در لایحه بودجه سالیانه است، اظهار داشت: هر چند دولت در این سفرها مصوباتی را به تصویب می‌رساند و بخشی از ماموریت مجلس را انجام می‌دهد اما بعضی از این مصوبات در لایحه بودجه سالانه پیش بینی شده و به تصویب مجلس نیز رسیده است.

وی گفت: به نظر می‌رسد این تصمیمات نباید منجر به جدایی قوا از یکدیگر باشد و هر قوه‌ای به نوعی با این تصمیمات خود را مردمی‌تر از قوای دیگر نشان دهد.

حیدری افزود: به نظر می‌رسد این موضوع دارای اشکالات اساسی در زیربنایی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet