انتخابات ریاست جمهوری
1388/10/28 09:13:00
سرویس اقتصادی
مصباحی مقدم تاکید کرد

بازبینی اهداف محقق‌نشده برنامه‌چهارم دربرنامه‌پنجم

**رییس کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی تاکید کرد: اهداف تحقق نیافته برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور در برنامه پنجم مجددا مورد توجه قرار گیرد.

"غلامرضا مصباحی مقدم" در گفت و گو با خبرنگار خانه ملت، در ارزیابی لایحه برنامه پنجم توسعه گفت: الان برای اظهار نظر کردن در این خصوص زود  است چون ما هنوز این برنامه را به دقت بررسی نکرده‌ایم.

وی ادامه داد: ولی  اصولا برنامه‌های توسعه باید در چهارچوب سند چشم انداز باشند که تا حدودی در تهیه لایحه برنامه پنجم به این مسئله توجه شده است.

نماینده تهران یادآور شد: متاسفانه برخی از اهداف برنامه چهارم تحقق نیافته است که این  موارد باید مجددا در برنامه پنجم مورد تاکید قرار بگیرد.

مصباحی مقدم اظهار داشت: یکی از سیاست‌های بسیار خوب که با رهنمودهای مقام معظم رهبری در برنامه پنجم مد نظر قرار گرفته، پیش بینی صندوق توسعه ملی است که سالانه باید حداقل 20 درصد از درآمد نفت به این صندوق واریز شود.

وی با بیان اینکه این صندوق مورد استفاده بخش‌های غیردولتی قرار می‌گیرد، خاطر نشان کرد: تشکیل صندوق توسعه ملی  قطعا برای فعالیت‌های توسعه‌ای و اشتغال‌زایی تدبیر بسیار خوبی است.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet