هدر اصلی
1388/10/28 13:47:00
سرویس بین الملل

دیدار وزیر فرهنگ سنگال با رییس کمیسیون فرهنگی مجلس

**"ممدوبوسولی"، وزیر فرهنگ سنگال صبح امروز دوشنبه با "غلامعلی حداد عادل" رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کرد.

در این ملاقات، حداد عادل با ابراز خرسندی از روابط دوستانه و برادرانه دو کشور ایران و سنگال و همکاری‌های دو کشور در ابعاد مختلف، بر گسترش مناسبات فی‌مابین در کلیه زمینه‌های سیاسی، اقتصادی، و پارلمانی و به ویژه فرهنگی تاکید کرد.

وی در ادامه با بیان اینکه بستر روابط دو کشور بر پایه اعتقادات اسلامی است، افزود: سابقه و حضور افکار عارفانه اسلامی در سنگال و همچنین ایران به عنوان کانون اندیشه‌های عرفانی و اسلامی در منطقه می‌تواند زمینه مناسبی برای تعمیق و تحکیم هر چه بیشتر مناسبات دو کشور را فراهم آورد.

وی در ادامه با تاکید بر حفظ هویت فرهنگ اسلامی در مقابل تهاجم فرهنگی غرب تصریح کرد: کشورهای اسلامی در مقابله با تهاجم فرهنگی غرب با برنامه‌ریزی دقیق و ایجاد ظرفیت‌های لازم در مراودات فرهنگی، می‌توانند اقدامات موثری را انجام دهند.

رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به تجارب خوب جمهوری اسلامی ایران در تولیدات فرهنگی و به خصوص تولیدات سینمایی و تلویزیونی، بر آمادگی کشورمان در انتقال تجارب خود در این زمینه‌ها به سنگال تاکید کرد.

رییس فرهنگستان زبان و ادب فارسی در پایان سخنان خود با ابراز خشنودی از تاسیس کرسی زبان فارسی در دانشگاه سنگال، خاطر نشان ساخت: کلید گشایش روابط فرهنگی میان کشورها، آشنایی با زبان یکدیگر است.

وی همچنین افزود: مراودات فرهنگی با سنگال به عنوان دروازه ورود به غرب آفریقا برای جمهوری اسلامی ایران با اهمیت تلقی‌ می‌شود.

در ادامه این ملاقات ممدوبوسولی وزیر فرهنگ سنگال، سفر خود به ایران را در راستای تقویت روابط فرهنگی دو کشور خواند و خواستار افزایش مناسبات فی‌مابین در کلیه زمینه‌ها به ویژه فرهنگی شد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ایران یک کشور بزرگ با غنای فرهنگی در جهان اسلام است، بر ضرورت استفاده از تجربیات کشورمان در زمینه‌های مختلف فرهنگی به ویژه تولیدات سینمایی و تلویزیونی برای کشورش تاکید کرد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet