هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
ثروتی تاکید کرد:

نظارت پیوسته مجلس بر اجرای هدفمندکردن‌یارانه‌‌‌ها

سرویس اقتصادی
**عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این کمیسیون، دیوان محاسبات کشور و کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی مرتبا بر عملکرد دولت در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌‌ها نظارت می‌کنند.
سه‌شنبه 29 دی 1388 ساعت 10:38

"موسی الرضا ثروتی" در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: پس از تصویب لایحه هدفمند کردن یارانه‌ها و ابلاغ آن از سوی رییس مجلس به رییس جمهور و دولت، طی جلسات متعدد مقرر شد سخنگوی طرح تحول اقتصادی و سخنگوی اقتصادی دولت با هماهنگی‌هایی که با صدا و سیما انجام می‌دهند، اطلاع رسانی‌های دقیقی در خصوص اجرای این قانون انجام دهند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اظهار داشت: دولت در اجرای این قانون در مرحله اول باید به نوشتن آیین‌نامه اجرایی‌های و افتتاح کارت‌های اعتباری برای سرپرست خانوا‌رها بپردازد که البته نوشتن آیین نام اجرایی را شروع کرده است.

وی ادامه داد: برای ماه اول سال اول اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مجلس بر اساس ماده 13 این قانون، تنخواه مورد نیاز دولت را بنا به پیشنهاد دولت در بودجه سنواتی بپیش‌بینی می‌کند.

ثروتی خاطرنشان ساخت: برای ماه‌های بعد دولت از منابعی که از اجرای این قانون کسب می‌کند، استفاده می‌نماید.

ثروتی در ارتباط با نحوه نظارت مجلس بر اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها از سوی دولت تصریح کرد: همانگونه که در ماده 15 این قانون پیش بینی شده است، سازمان هدفمند کردن یارانه‌ها مکلف است گزارش عملکرد، دریافت و پرداخت منابع حاصل از هدفمندسازی یارانه‌ها را به ‌تفکیک مواد (7) و (8) در پایان هر شش ماه دراختیار کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات و سایر کمیسیون‌های ذی‌ربط مجلس قرار دهد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه ادامه داد: همچنین دیوان محاسبات کشور مکلف است در مقاطع شش‌ماهه گزارش عملیات انجام‌شده توسط سازمان را براساس اهداف پیش‌بینی شده در این قانون به مجلس ارائه نماید.

وی تاکید کرد: کمیسیون ویژه بررسی طرح تحول اقتصادی نیز از سوی مجلس مرتبا بر عملکرد دولت برای اجرایی کردن هدفمند شدن یارانه‌ها نظارت خواهد کرد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000