هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter

دستورکار جلسات علنی مجلس اعلام شد

سرویس صحن
**دستورکار جلسات علنی روزهای یکشنبه، سه‌شنبه و چهار‌‌شنبه هفته آینده چهارم، ششم و هفتم بهمن‌ماه اعلام شد.
جمعه 2 بهمن 1388 ساعت 10:42

به گزارش خانه ملت، گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات درمورد طرح مجازات استفاده غیر مجاز از عناوین علمی که یک‌فوریت این طرح در جلسه علنی مورخ 17/6/1388 به تصویب رسیده است این هفته در دستور کار علنی مجلس قرار دارد.

گزارش کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی درمورد بررسی عملکرد سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در چهارسال برنامه چهارم توسعه.(در اجرای بند 6 ماده 33 آئین‌نامه داخلی مجلس) و همچنین گزارش کمیسیون اقتصادی مبنی بر رد تقاضای تحقیق و تفحص عده‌ای از نمایندگان محترم مجلس درمورد امور مربوط به مناطق آزاد (تجاری - صنعتی - ویژه اقتصادی) کشور نیز این هفته در مجلس پیگیری می شود.

گزارش شوردوم کمیسیون شوراها و امورداخلی کشور درمورد لایحه مستثنی شدن شهرداریهای کشور در واگذاری قسمتی از پارکها و میادین و اموال عمومی اعم از عرصه و اعیان از شمول قوانین مربوط به مالک و مستأجر و گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد طرح تقویت مرزبانی جمهوری اسلامی ایران نیز این هفته در مجلس مطرح می شوند.

نمایندگان مردم در خانه ملت همچنین در هفته پیش روی گزارش شوردوم کمیسیون عمران درمورد لایحه اصلاح ماده (100) قانون شهرداری مصوب 1334، گزارش کمیسیون فرهنگی درمورد لایحه موافقتنامه همکاریهای گردشگری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری لبنان و گزارش کمیسیون عمران درمورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به پروتکل آمادگی، مقابله و همکاری در برابر سوانح آلودگی ناشی از مواد خطرناک و سمی مصوب 2000 میلادی (برابر با 1379 هجری شمسی) را مورد بررسی قرار می دهند.

گزارش کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی درمورد لایحه چگونگی اعتراض کارکنان مشمول قوانین استخدامی نیروهای مسلح نسبت به آرای صادره از هیئت‌های رسیدگی به تخلفات انضباطی از دیگر مواردی است که در جلسات هفته آینده بررسی می شود. 

گزارش درمورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی کنترل و مدیریت آب توازن و رسوبات کشتیها و گزارش درمورد لایحه اصلاح قانون عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در برخی از سازمانها و مجامع بین‌المللی، گزارش درمورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بازنگری‌کننده کنوانسیون مدارک شناسائی دریانوردان، گزارش درمورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی نایروبی درباره انتقال لاشه کشتیها و گزارش درمورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی در باره مسوولیت مدنی برای خسارت آلودگی نفت سوخت کشتی از جمله گزارش هایی هستند که این هفته از سوی کمیسیون عمران به مجلس ارائه می شود.

کمیسیون اجتماعی درمورد لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به مقاوله‌نامه کار دریائی مصوب سازمان بین‌المللی کار نیز در هفته آینده گزارشی به نمایندگان ارائه می دهند.

بررسی تقاضای عده‌ای از نمایندگان مجلس مبنی بر رسیدگی به لایحه امور گمرکی طبق اصل (85) قانون اساسی. که تقاضای آنها مبنی بر رسیدگی طبق اصل (85) قانون اساسی در جلسه علنی مورخ 16/10/1388 اعلام شده بود هم مورد بررسی مجلس قرار خواهد گرفت. 

گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه تسری حکم ماده (191) قانون مالیاتهای مستقیم مصوب 1366 به مالیاتها و عوارض کالا و خدمات، گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری مونته‌نگرو به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف درمورد مالیات بر درآمد و سرمایه و پروتکل ضمیمه آن و گزارش کمیسیون اقتصادی درمورد لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری صربستان به منظور اجتناب از اخذ مالیات مضاعف درمورد مالیات بردرآمد و سرمایه و پروتکل ضمیمه آن نیز از سوی نمایندگان مردم در خانه ملت مورد بررسی قرار خواهد گرفت.     

گزارش کمیسیون عمران درمورد لایحه انصراف دولت جمهوری اسلامی ایران از عضویت در قرارداد بین‌المللی مربوط به خط شاهین کشتی‌ها مصوب 1930 میلادی از دیگر دستورکارهای مجلس خواهد بود.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000