هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
با حضور رییس مجلس صورت گرفت

آغاز بهره‌برداری از پروژه مترواترنت استان قم

سرویس فرهنگی
**رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز پروژه مترواترنت استان قم را به همراه 36 پروژه مخابراتی دیگر افتتاح کرد.
شنبه 3 بهمن 1388 ساعت 11:34

به گزارش خبرنگار خانه ملت، این پروژه که صبح شنبه توسط "علی لاریجانی" و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرکز 19 دی استان قم افتتاح شد، طی 22 ماه و با هزینه‌ای بالغ بر 80 میلیارد ریال توسط شرکت‌های گسترش الکترونیک ایران، سیمرغ سامانه تهران، ارتباطی کامکار سیستم و تحت نظارت شرکت مخابرات استان قم به بهره‌برداری رسیده است.

استفاده از توانمندی‌های داخلی برای مشاوره، طراحی، تهیه مشخصات فنی پروژه، اجرا، نصب، تنظیمات شبکه، آزمایش و راه‌اندازی و آموزش کارشناسان توسط پیمانکار ایرانی و نظارت توسط مخابرات از جمله ویژگی‌های این طرح است.

لازم به ذکر است که شبکه مترو اترنت قم اولین شبکه استانی از شبکه ملی اینترنت و اولین پوشش شبکه‌ای است که مشترکین معمولی سنتی و تجاری را به شبکه ملی اینترنت متصل می‌کند.

داشتن ارتباط اینترنتی با سرعت و هزینه مناسب علاوه بر خدمات اینترانت و ارتباطات داخلی برای مشترکان و ضریب اطمینان و پایداری بالا از دیگر ویژگی‌های این طرح است.

با افتتاح این طرح بستر پیاده سازی کارت هوشمند ملی، دولت الکترونیکی، تجارت الکترونیکی،‌بانکداری الکترونیکی، آموزش‌های الکترونیکی، مخصوصا حوزوی و سامانه‌های کنترلی الکترونیک و همه نوع سرویس‌های ارزش‌های افزوده فراهم می‌شود.

همچنین 36 پروژه دیگر از جمله نصب و راه‌اندازی 9 دی ال سی، 2 دفتر ICT روستایی، 17 دستگاه تلفن همراه BTF‌ ، نصب دیزل ژنراتور، راه اندازی رادیو ماکس، توسعه فیبرنوری، توسعه کافوهای شهری و روستایی و توسعه SDM شهری صبح امروز افتتاح شد.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000