هدر اصلی
1388/11/03 17:30:00
سرویس اقتصادی
4 نماینده از وزیر صنایع و معادن سوال می‌کنند

علل علل عدم انتقال مدیریت‌ها در واگذاری‌ها

**عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: "علی اکبر محرابیان" به منظور ارائه توضیحاتی در خصوص علل عدم واگذاری مدیریت‌ها به بخش خصوصی در واگذاری‌های صورت گرفته به صحن علنی فراخوانده شد.

 

سوال "نادر قاضی پور" نماینده مردم ارومیه، "عزت‌الله اکبری تالارپشتی" نماینده مردم قائم‌شهر، سوادکوه و جویبار، "حمیدرضا فولادگر" نماینده مردم اصفهان و "علی‌اصغر یوسف‌نژاد" نماینده مردم ساری از وزیر صنایع و معادن در دستور کار این هفته مجلس قرار دارد.

"نادر قاضی‌پور" نماینده ارومیه در گفتگو با خبرنگار خانه ملت، گفت: باتوجه به تاکیدات مقام معظم رهبری بر ضرورت خصوصی‌سازی و اجرای اصل 44 قانون اساسی، تعدادی از اعضای کمیسیون صنایع و معادن برآن شدند تا در مورد مدیریت دولتی برخی از شرکت‌هایی که به بخش خصوصی واگذار شد‌ه‌‌‌اند، سوالی را از وزیر صنایع و معادن مطرح کنند.

این سوال طی چند جلسه در کمیسیون صنایع و معادن با حضور محرابیان و نمایندگان سوال کننده مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت به دلیل قانع کننده ندانستن توضیحات وزیر از سوی سوال کنندگان، این سوال به صحن علنی فرستاده شد.

قاضی‌پور اظهار داشت: در آخرین جلسه‌ای که در کمیسیون صنایع و معادن برای بررسی این سوال برگزار شد، تنها یک نفر از اعضای کمیسیون از پاسخ وزیر قانع شد.

به عقیده سوال کنندگان در انجام امر خصوصی سازی، مدیریت واحدها نیز به همراه مالکیت آنها باید واگذار شود و این اتفاق در مورد برخی از واگذاری‌های صورت گرفته نیفتاده است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن خاطرنشان می‌کند: این سوال تنها به عملکرد شخص وزیر صنایع و معادن بازنمی‌گردد.

وی همچنین معتقد است تعدادی از معاونان و مدیران این وزارتخانه در اجرای اصل 44 قانون اساسی اهمال کاری می‌کنند.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet