هدر اصلی سایت
PrintPageچاپPrintPageچاپ با عکس ToFriendارسال به دوستان Whatsapp google_plus Line twitter
حداد عادل در جمع خبرنگاران:

ملت ایران حقوق خود را در مقابل تهدیدها از دست نمی دهد

سرویس اقتصادی
**رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با اشاره به احتمال وضع تحریم‌های جدید علیه ایران تصریح کرد: ملت ما حقوق خود را در مقابل تهدیدها از دست نمی‌دهد.
یکشنبه 4 بهمن 1388 ساعت 11:25

به گزارش خبرنگار خانه ملت، "غلامعلی حدادعادل" روز یکشنبه در جمع خبرنگاران در خصوص بودجه سال 89 در بخش فرهنگ که امروز توسط رییس‌جمهور به مجلس تقدیم شد، گفت: همانطور که رییس‌جمهور گفت بودجه سال 89 از نظر فرهنگی تقویت شده و این همان شعار دولت دهم در ابتدای کارش بود که در سفرهای استانی هم این جنبه را مشاهده کردیم.

وی افزود: این موضوع درکمیسیون فرهنگی نیز بررسی خواهد شد که این صحبت رییس‌ جمهور به چه صورتی در اقلام بودجه متصور شده است.

حداد عادل در خصوص علت گریز دولت‌ها از نظارت مجلس تصریح کرد: همیشه این فشار دولت و مجلس در بودجه بوده و خواهد بود و اختصاصی هم به این دولت و مجلس هم ندارد. معمولا یک قدم دولت بر می‌دارد و یک قدم هم مجلس و یک جایی با هم به مصالحه می‌رسند که امسال هم قطعا همین‌طور خواهد بود.

وی در مورد بارزترین ویژگی بودجه 89 و اینکه آیا رییس‌جمهور مبلغ کل بودجه را اعلام کرده‌اند نیز گفت: البته باید لایحه بودجه را بررسی کنیم تا مشخص شود خصوصیات بودجه امسال چیست. اما در خصوص مبلغ بودجه رسم بوده است که اعلام می‌شده است، اما من هم نشنیدم که مبلغ کلی بودجه را دولت اعلام کنند، البته بودجه عمرانی استان‌ها را اعلام کردند.

رییس کمیسیون فرهنگی با اشاره به قرار داشتن در آستانه سالروز 22 بهمن به جریانات سیاسی توصیه کرد که نگران حاشیه‌ها نباشند، چرا که تجربه ثابت کرده است که سوار شدن بر موج مردم برای جریانات متعلق به فتنه سودی ندارد و اگر در روز قدس یا 13 آبان و 16 آذر و یا عاشورا این جریانات فتنه توانستند از فضا بهره‌ای ببرند در 22 بهمن هم می‌توانند.

وی تاکید کرد: آنها در 22 بهمن هم هیچ‌ سودی نمی‌برند، جز آنکه ماهیت‌شان برای مردم آشکارتر می‌شود.

وی ادامه داد: ممکن است در 22 بهمن هم عده‌ معدودی گوشه‌ای جمع شده و شعار دهند و حرکتی انجام دهند و دلشان هم خوش باشد که تلویزیون‌های خارجی آنها را نشان می‌دهد، اما قطعا این تحرکات در مقابل اقیانوس نیرومند مردم جایگاهی ندارد.

حدادعادل در مورد وظیفه دولت در این زمینه گفت: مساله دولت مطرح نیست، عده‌ای در برابر یک ملت ایستادند و تکلیف‌شان هم روشن است.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در خصوص تغییر موضع کشورهای عضو گروه 1+5 درسال میلادی جدید در مساله هسته‌ای ایران، تصریح کرد: حرف ما روشن است؛ استفاده ایران از انرژی هسته‌ای، صلح‌آمیز است و ما با اصول مربوط به غنی‌سازی 20 درصد هم موافقت کردیم، فقط چون عهدشکنی دولت‌های اروپایی را تجربه کرده‌ایم شرایطی گذاشتیم تا این طور نشود که این بار اورانیوم 5/3 درصد خود را از دست دهیم و چیزی هم در اختیارمان قرار نگیرد.

رییس کمیسیون فرهنگی خاطرنشان کرد: آنها هیچ دلیلی برای فشار جدید به ایران ندارند و به فرض آنکه تحریم جدیدی علیه ایران ایجاد کنند، این ملت حقوق خود را در مقابل تهدیدها از دست نمی دهد و بر سر استقلال خود پافشاری می‌کنند.

وی افزود: حرف‌های اینان وجاهت بین‌ المللی ندارد و زمانی که ملتی بخواهد حق خود را بگیرد، هیچ دولتی نمی‌ تواند با ملت در افتد. دولت‌ها با ملت‌ها نمی‌توانند در بیفتند.

حداد عادل در خصوص کاهش روابط ایران با انگلیس گفت: دولت‌های بیگانه باید بدانند که مداخله آنها در امور داخلی ایران و فتنه‌انگیزی‌شان تاوانی دارد که باید آن را بپردازند.

پیشنهاد سردبیر
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000