هدر اصلی
1388/11/05 14:08:00
سرویس کمیسیون ها
رییس کمیسیون بهداشت و درمان:

ارائه به‌موقع گزارش‌های تفریغ، به قدرت نظارتی مجلس می‌افزاید

**رییس کمیسیون بهداشت و در مان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ارائه به موقع گزارش‌های تفریغ بودجه از سوی دیوان محاسبات به مجلس، نقش مهمی در انجام وظایف نظارتی نمایندگان دارد.

به گزارش خبرنگار خانه ملت،"سید شهاب‌الدین صدر" در نشست مشترک اعضای کمیسیون بهداشت و درمان با مسئولان دیوان محاسبات با تاکید بر اینکه این دیوان بازوی نظارتی مجلس استف خاطرنشان ساخت: نمایندگان برای انجام وظایف قانونگذاری و نظارت خود باید اطلاعات کافی و دقیقی از این دستگاه بدست آورند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان یادآور شد: در گذشته گزارش‌های تفریغ بودجه به دلیل دیر ارائه شدن به مجلس، فایده‌ای برای نمایندگان در جهت انجام وظایف نظارتی آنها نداشت و معمولاً هم به بایگانی می‌رفت.

وی خاطرنشان ساخت: اما در حال حاضر با ارائه به موقع گزارش‌های تفریغ بودجه به مجلس، نمایندگان می‌توانند از آن بهره ‌کافی ببرند.

صدر گفت: دیوان محاسبات دستگاهی است که تلاش می‌کند نمایندگان با هر ایده و عقیده و جناحی وظایف نمایندگی خود را به انجام برسانند.

وی تصریح کرد: هر چه میزان تلاش دیوان محاسبات مستندتر و دقیق‌تر باشد نمایندگان از نتیجه تلاش این ارگان، استقبال بیشتری می‌کنند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان با بیان اینکه نظارت نه برای مچ‌گیری که برای اصلاح امور کشور است، تصریح کرد: مسئولان و مدیران باید بدانند که در کجا غفلت صورت گرفته است.

وی در خاتمه ابراز امیدواری کرد کار دیوان محاسبات به بهترین شکل در تمام مسائل توسعه یابد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet